Komerciālās fotogrāfijas meistarklases

Meistarklašu cikls profesionāļiem

</>

Uzmanību - sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, komerciālo meistarklašu programma ir atlikta. 
 

ISSP piedāvā meistarklašu ciklu labāko Latvijas un Baltijas komerciālo fotogrāfu vadībā. Ja Tu jau pelni vai vēlies nopelnīt ar fotogrāfiju, meistarklases sniegs iespēju papildināt savas profesionālās prasmes, būtiski uzlabot attēlu uzņemšanas iemaņas, vienlaikus attīstot radošo vīziju un ieguldot jēgpilnas karjeras attīstībā. Pavadi intensīvu, radošu dienu ar jauniem kolēģiem un domubiedriem un gūsti atbildes uz visvairāk interesējošiem jautājumiem, mācoties no atzītākajiem profesionāļiem Baltijā.

Katrs pasniedzējs sniegs ieskatu savā profesionālajā praksē, industrijas ikdienā un aizkulisēs, kā arī dalīsies ar svarīgiem praktiskiem padomiem jeb tips & tricks. Meistarklases ietvers gan pasniedzēja īpaši veidotu prezentāciju un diskusiju, gan praktisko daļu – fotogrāfa darba demonstrāciju, kopīgu fotosesiju vai portfolio skati.
 

Auditorija: Profesionāli fotogrāfi ar pieredzi, kā arī tie, kas vēlas par tādiem kļūt.
 

Meistarklases notiek sestdienās, plkst. 10.00 - 17.00 ISSP telpā Berga Bazārā.
Dalībnieku skaits - līdz 15 cilvēkiem
Dalības maksa - 100 EUR (piesakoties uz vismaz divām meistarklasēm, samaksa par vienu - 90 EUR)

Meistarklases piedāvā Biedrība ISSP – fotogrāfijas izglītības platforma ar vairāk nekā 14 gadu starptautisku pieredzi.

 

Meistarklašu programma:


AIGA RĒDMANE (LV) – Fotogrāfija žurnāliem. 29.02.2020. /NOSLĒDZIES/

UZMANĪBU - uz Aigas Rēdmanes meistarklasi 29. februarī visas vietas pilnas. Paldies par atsaucību! 

Kā panākt, lai mani darbi nonāk žurnālu lappusēs? Pieredzējusī fotogrāfe Aiga Rēdmane stāstīs par žurnālu interviju un vāku portretu fotografēšanu un sniegs ieskatu fotosesiju aizkulisēs. Aiga dalīsies ar reāliem stāstiem no pieredzes darbā ar redakcijām gandrīz 10 gadu garumā un svarīgākajiem tips & tricks lieliska rezultāta panākšanai. Meistarklases otrajā daļā notiks fotosesija, kas sniegs ieskatu “dzīvajā” fotografēšanas procesā ar modeli – kā tiek veidots tēls, pozas un kustība, kā noris komunikācija starp fotogrāfu, modeli un komandu.


Galvenās tēmas:
Kā notiek sadarbība ar izdevumu redakcijām?
Gatavošanās fotosesijām – komandas darbs.
Sava vizuālā rokraksta attīstīšana un uzturēšana.
Kā fotogrāfam mūsdienās tapt pamanītam? Sociālie tīkli un citi rīki.
Ilgtermiņa sadarbību veidošana – kā nonākt pie atkārtotiem pasūtījumiem.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš vēlas, lai viņa darbi nonāktu drukāto izdevumu lappusēs, kāro izzināt aizkulises darbā ar redakcijām un strādāt pie sava personīgā zīmola veidošanas.

Aiga Rēdmane ir viena no pieprasītākajām un aktīvākajām modes un portretu fotogrāfēm Latvijā, kura veido vāku, interviju un stila lapu fotogrāfijas lielākajiem Latvijas žurnāliem kopš 2011. gada. Viņas uzņemtajiem portretiem raksturīga modes fotogrāfijas estētika, sulīgas krāsas un izteiksmīgs radošais rokraksts. Fotogrāfe sadarbojas ar Latvijas modes dizaineriem, mūziķiem un māksliniekiem, kā arī rada publicitātes fotogrāfijas dažādiem zīmoliem. Papildu info: www.aigaredmane.comKATRINA TANG (EE) – Bērnu fotogrāfija. 15.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Igaunijas pazīstamākā bērnu modes fotogrāfe ar plašu starptautisku pieredzi Katrīna Tanga meistarklasē stāstīs par sava individuālā stila attīstību un svarīgākajiem aspektiem fotogrāfa darbā ar bērniem. Savā praksē Katrīna veiksmīgi apvieno komercfotogrāfiju pasaules vadošajiem modes zīmoliem ar personiskajiem projektiem. Viņas padomi noderēs gan tiem, kuri vēlas profesionāli nodarboties ar bērnu un ģimenes fotogrāfiju, gan tiem, kuri uzņem attēlus savam priekam un vēlas skaisti iemūžināt savus tuvākos. Pēc Katrīnas stāsta un prezentācijas dienas otrajā daļā katram dalībniekam būs iespēja piedalīties īpaši organizētā fotosesijā un fotografēt bērnus viņu ikdienas vidē.

Galvenās tēmas:
Kāpēc bērnu fotogrāfija ir atsevišķa niša un ko tā ietver?
Bērni un dzīvnieki – vissarežģītākie modeļi? Kā veidot personisku kontaktu izcilam rezultātam.
Kā veidot atpazīstamu individuālo redzējumu un stilu, un kā to pielāgot klientiem?
Fotosesijas – ideju ģenerēšana un svarīgākie praktiskie aspekti.
Profesionālais networking – vai mūsdienās fotogrāfam nepieciešams aģents?

Meistarklases auditorija:
Profesionāli bērnu, ģimenes un modes fotogrāfi, kā arī interesenti ar tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kuri vēlas gūt plašāku ieskatu bērnu fotogrāfijas  jomā vai attīstīt savu hobiju.

Katrīna Tanga (Katrina Tang) lielākoties fokusējas uz bērnu iemūžināšanu, liekot lietā gan modes, gan dokumentālās fotogrāfijas paņēmienus. Viņas darbu vidū ir gan laikmetīgas fotogrāfijas pazīstamākajiem bērnu modes namiem, tostarp Gucci, Oeuf, Clarks, Mini Boden, FCUK un citiem, gan personiskas fotosērijas, kurās dokumentētas tādas sociālas parādības kā Igaunijas lauku skolu iznīkšana. Tangas fotogrāfijas publicētas nozares vadošajos izdevumos, piemēram, Harrods, MilK, Earnshaws. Viņas iejūtīgā un intuitīvā pieeja fotografēšanai ļauj tvert dzīvīgus kadrus, vienlaikus saglabājot gan savu stilu, gan prasmīgi uztverot un realizējot klienta vēlmes. Papildu info: www.katrinatang.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMTÕNU TUNNEL (EE) – Arhitektūras fotogrāfija. 08.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Viens no Igaunijas izcilākajiem jaunās paaudzes arhitektūras fotogrāfiem Tonu Tunnels stāstīs par savu pieredzi, fotografējot dažādas celtnes un arhitektoniskas struktūras. Lekcijas laikā Tonu pievērsīs uzmanību jautājumiem par to, kā plānot fotosesijas un veidot savu portfolio, ņemot vērā dažādas mērķauditorijas (piemēram, namīpašnieki, arhitekti, būvattīstītāji, mediji un reklāma), dos īsu ievadu attēla kompozīcijā un perspektīvas korekcijā, kā arī dalīsies ar tehniskiem pamatiem panorāmu veidošanā un citos iekštelpu un ārtelpu fotografēšanas paņēmienos. Meistarklases otrajā daļā dalībnieki kopā ar Tonu dosies fotografēt Rīgas arhitektūru, pārrunājot dažādus praktiskus paņēmienus un veidus, kādos uzlūkot arhitektūru.

Galvenās tēmas:
Arhitektūras fotogrāfija dažādiem klientiem.
Kā plānot fotosesiju pilsētvidē vai interjerā – laikapstākļi, gaisma un citi faktori.
Kā tikt galā ar dažādiem perspektīvas kropļojumiem.
Panorāmu veidošana, kompozīcija iekštelpās un ārā.
Tehnikas izvēle, dažādi tehniskie triki un paņēmieni labai arhitektūras fotogrāfijai.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu arhitektūras fotogrāfijas žanrā; meistarklase atvērta arī arhitektiem un citiem profesionāļiem, kas vēlas izprast arhitektūras fotogrāfijas pamatprincipus un izmēģināt tos praksē.

Tonu Tunnels (Tõnu Tunnel) ir fotomākslinieks un viens no pieprasītākajiem arhitektūras fotogrāfiem Igaunijā, kurš dzīvo un strādā Tallinā. Viņš ir 2013. gada ArtPrint jaunā mākslinieka titula saņēmējs. Tonu interesē arhitektūra, urbānisms un jautājumi, kas saistīti ar pilsētniecisku dzīvesveidu. Viņš ieguvis bakalaura grādu fotogrāfijā Igaunijas Mākslas akadēmijā un no tā laika specializējas arhitektūras un interjera fotogrāfijā, strādājot ar Igaunijas un starptautiskiem klientiem. Kopš 2008. gada Tonu piedalījies arī vairākās grupas izstādēs. Papildu info: www.instagram.com/tonutunnel

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM
 INTA LANKOVSKA (LV) – Kāzu fotogrāfija. 25.01.2020. /NOSLĒDZIES/

Viena no Latvijā pazīstamākajām un visvairāk apbalvotajām kāzu fotogrāfēm Inta Lankovska stāstīs par savas karjeras attīstību un to, kā saglabāt personisku pieeju un vīziju šobrīd tik pārsātinātajā kāzu fotogrāfijas nozarē. Pēc Intas stāstījuma un diskusijas meistarklasē norisināsies īsta fotosesija ar pāri, kuras laikā Inta demonstrēs savu darba stilu, tehniku un veiksmīgas komunikācijas paņēmienus. Meistarklase būs vērtīga ikvienam, kurš jau sācis vai domā par sava ceļa uzsākšanu kāzu fotogrāfijas laukā.

Galvenās tēmas:
Kāpēc kāzu fotogrāfs ir vairāk nekā tikai kāzu dienas tehniskais dokumentētājs?   
Kā kvalitatīvi iemūžināt kāzu dienu no līgavas rīta pucēšanās līdz nakts ballītei.
Kā rīkoties sarežģītos gaismas apstākļos un stresa situācijās.
Kā radīt jēgpilnu karjeru kāzu fotogrāfijā, attīstot savu individuālo rokrakstu?
Kāzu fotogrāfija Latvijā un ārpus tās – personiskā pieredze.
Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu kāzu fotogrāfijas žanrā.

Inta Lankovska ir divkārtēja Latvijas Labākā kāzu fotogrāfa titula ieguvēja, starptautisko konkursu Junebug Weddings Best of the Best Wedding Photography 2018 un Best of Best Destination Wedding Photography 2019 laureāte, Bodaf New Talent 2019 balvas fināliste. Inta ar fotogrāfiju nodarbojas jau 15 gadus, ir ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Londonā (University of West London), pabeigusi ISSP laikmetīgās fotogrāfijas skolu Rīgā un ir Promise Workshop kāzu fotogrāfijas meistarklašu dibinātāja. Viņas darbos prasmīgi tvertas patiesas emocijas un noskaņu pilni mirkļi, kas atklājas gaumīgā un laikmetīgā rezultātā. Papildu info: intaphotography.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMARTŪRS KONDRĀTS (LV) – Portrets studijā. 7.12.2019. /NOSLĒDZIES/

Viens no Latvijā pazīstamākajiem portretu fotogrāfiem Artūrs Kondrāts meistarklasē stāstīs par savu pieredzi, personīgās vizuālās valodas veidošanu un sniegs praktiskus padomus darbam studijā. Pirmajā dienas daļā Artūrs dalīsies ar savu stāstu un motivāciju, atklājot, kur un kā rod iedvesmu, tostarp citu fotogrāfu darbos. Otrajā daļā notiks reāla fotosesija studijā, kurā Artūrs demonstrēs svarīgākās detaļas darbā ar gaismu, sniedzot dalībniekiem iespēju pašiem izmēģināt dažādus tehniskos uzstādījumus un paralēli analizējot uzņemtās fotogrāfijas. Artūrs atbildēs uz dalībnieku uzdotajiem jautājumiem un rosinās diskusiju par aktuāliem aspektiem darbā ar cilvēkiem.

Galvenās tēmas:
Sagatavošanās fotosesijai – idejas un tehnikas mijiedarbība.
Kā izvēlēties cilvēkam piemērotu tēlu un sižetu?
Darbs ar cilvēkiem – veiksmīga komunikācija ar savu modeli.
Radošums – kā iemācīties ģenerēt idejas fotosesijas laikā?
Fotografēšana studijā un apgaismojums – praktiskie aspekti.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes portretu fotogrāfijā.

NB! Meistarklase notiks Artūra Kondrāta studijā Pārdaugavā.

Artūrs Kondrāts ir portretu un modes fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Fotogrāfiju Artūrs apguvis pašmācības ceļā, nepārtraukti izglītojoties un meklējot jaunus veidus un idejas, kā portretēt pašam visinteresantāko “fotoobjektu” – cilvēku. Lai izaicinātu sevi, trenētos ideju radīšanā un komunikācijā, Artūrs izveidojis vairākus plašu atpazīstamību guvušus fotoprojektus – 100 after 10 (2009), Momentum (2016) un Pieturpunkti (2019). Portrets ir Artūram vistuvākais žanrs, jo viņu saista mijiedarbība, kas fotosesijas laikā rodas starp modeli un fotogrāfu. Pats Artūrs par portreta fotogrāfiju saka: "Ja tu esi fotogrāfs, tev ir nevis trīs, bet 103 veidi, kā nobildēt cilvēku.” Artūrs īstenojis neskaitāmas privātas fotosesijas; viņa darbi publicēti arī lielākajos Latvijas modes un dzīvesstila žurnālos – L’Officiel, Klubs, Playboy, Pastaiga, Deko, Santa, Una, Lilit un citos. Papildu info: www.arturskondrats.lv

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMJEGOR ZAIKA (LV/RU) – Modes fotogrāfija. 23.11.2019. /NOSLĒDZIES/

Modes fotogrāfs Jegors Zaika dalīsies savā 20 gadu starptautiskajā pieredzē, caur piemēriem apskatot fotosesijas veidošanas procesu no idejas attīstīšanas un plānošanas līdz attēlu atlasei un retušai. Dienas pirmajā pusē Jegors sniegs ieskatu savā darbā un modes industrijas aizkulisēs, bet meistarklases otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja parādīt savus darbus, saņemt individuālu izvērtējumu un ieteikumus attīstībai.


Galvenās tēmas:
Modes industrija no iekšpuses – kā tā mūsdienās darbojas?
Karjeras iespējas modes fotogrāfijā – vai tās vispār eksistē?
Veiksmīga fotosesijas plānošana, sadarbība ar stilistu un komandu.
Modes fotogrāfija – māksla vai arods?
Apstrādāt vai neapstrādāt fotogrāfijas? Fotografēt ar filmu vai iPhone? Tehniskās iespējas un aktualitātes.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināti piedalīties gan pieredzējuši fotogrāfi, gan jaunie profesionāļi  ar interesi par modes fotogrāfiju. Meistarklases otrajā daļai dalībnieki aicināti ņemt līdzi savu modes fotogrāfijas portfolio (līdz 20 attēliem).

Jegors Zaika (Jegor Zaika) jau gandrīz 20 gadus specializējas modes fotogrāfijā un slavenību portretos, kas publicēti tādos prestižos nozares izdevumos kā Vogue, Harper’s Bazaar, ELLE, Cosmopolitan, L'Officiel, Numero, GQ un daudzos citos. 2010.–2013. gadā Jegors Zaika pasniedza fotogrāfiju Britu Mākslas un dizaina augstskolā Maskavā, nostiprinot savu interesi par mākslas fotogrāfiju. Kopš tā laika Zaikas personiskie projekti izstādīti muzejos un galerijās dažādās valstīs. Viņa darbi iekļauti arī Maskavas Multimediju mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un 2009. gadā izdota viņa darbu monogrāfija "Tirdzniecība" (Trade). Papildu info: www.jegorzaika.com</>