Komerciālās fotogrāfijas meistarklases

Meistarklašu cikls profesionāļiem

</>

Atvērta pieteikšanās meistarklašu 2021. rudens ciklam! 

ISSP piedāvā meistarklašu ciklu profesionāliem fotogrāfiem labāko Latvijas un Baltijas komerciālo fotogrāfu vadībā - tiem, kas jau pelna vai vēlās nopelnīt ar fotogrāfiju. Meistarklases sniedz iespēju papildināt profesionālās prasmes, būtiski uzlabot attēlu uzņemšanas iemaņas, iegūt svaigākas atziņas par nozares niansēm, vienlaikus attīstot radošo vīziju, pavadot intensīvi piepildītu dienu kopā ar jomas profesionāļiem un domubiedriem un rodot atbildes uz visvairāk interesējošiem jautājumiem, kā praktiskiem tā saturiskiem.

Katrs pasniedzējs sniegs ieskatu savā profesionālajā praksē, industrijas ikdienā un aizkulisēs, kā arī dalās ar svarīgiem praktiskiem padomiem jeb tips & tricks. Meistarklases ietver pasniedzēja īpaši veidotu prezentāciju un diskusiju kā arī praktisko daļu – fotogrāfa darba demonstrāciju, kopīgu fotosesiju vai portfolio skati.


2021. gada rudens meistarklases:

18.09. - Video pamati fotogrāfiem ar Reini Traidās 

09.10. - Produktu fotogrāfija ar Māri Ločmeli 

06.11. - Portrets vidē ar Jāni Deinatu
27.11. - Komercretuša fotogrāfiem ar Elenu Kononovu


Norises laiks - sestdienās, plkst. 11.00 - 18.00

Auditorija - profesionāli fotogrāfi ar pieredzi, kā arī tie, kas vēlas par tādiem kļūt

Dalības maksa - 90 EUR (piesakoties uz vismaz 2 meistarklasēm, 85 EUR par vienu)

Dalībnieku skaits - līdz 15 cilvēkiem

Ja nav norādīs savādāk, meistarklases notiks ISSP telpā Berga Bazārā.

NB! Mācību procesā piedalās personas ar spēkā esošu COVID - 19 sertifikātu: vakcinētas, pārslimojušas, testētas.

 

Meistarklašu programma:


REINIS TRAIDĀS (LV) – Video pamati fotogrāfiem. 18.09.2021.

Komerciālo video režisors, operators un pēcapstrādes speciālists Reinis Traidās 6 stundu teorētiskā un praktiskā meistarklasē palīdzēs noorientēties video vidē tiem, kuri jau pārzin fotogrāfijas pamatus, bet vēl nav spēruši pirmo pārliecinošo soli video režīmā. Reinis dalīsies savā pieredzē ar maza, vidēja un liela budžeta klipu plānošanu, filmēšanu un pēcapstrādi, un izvedīs cauri galvenajiem tehniskajiem un radošajiem izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras, pārejot no statiska uz kustīgu attēla formātu. Meistarklases otrajā daļā notiks praktisks paraugdemonstrējums portreta un intervijas filmēšanā, gaismošanā un skaņošanā. Reinis pastāstīs arī par to, kas patīk klientiem, un kā veiksmīgāk realizēt video klipus atšķirīgās vidēs un dažādiem mērķiem.Galvenās tēmas:
No statiskā uz kustīgo jeb kā sākt domāt par video, kad par foto jau viss ir skaidrs – fokuss, stabilizācija, kameras iestatījumi.
Tehniskie palīgrīki video filmēšanai un īpašiem efektiem.
Materiāla pēcapstrāde – kompresijas, formāti, sagatavošana dažādām vidēm.
Skaņa – ko darīt, ko nedarīt un kā darīt labāk.
Stāsts un montāža – ieskats pēcapstrādes aplikācijās.
Veiksmīgas video intervijas – leņķi, gaismošana, triki.
Meistarīgas pasākumu video reportāžas – ko izvēlas klienti?


Meistarklases auditorija:
Interesenti ar vidējām vai labām zināšanām un pieredzi fotogrāfijā, kuri ir uz tu ar foto tehniku un pēcapstrādes pamatiem, un kuri vēlas iegūt vai attīstīt prasmes tieši video jomā.


Reinis Traidās ir studējis kino un TV zinātni Melburnā, Austrālijā, kur ieguvis bakalaura grādu kinematogrāfijā, kā arī programmēšanas inženiera izglītību ar padziļinātām zināšanām video un foto tehniskajās niansēs un pēcapstrādē. Kopš 2010. gada Reinis dzīvo Latvijā un ikdienā aktīvi strādā pie dažāda mēroga komerciāliem video projektiem, būdams to režisors, operators un producents. Galveno viņa klientu loku veido studijas un reklāmas aģentūras, un 10 gadu laikā Reinis ir veidojis reklāmas klipus teju visiem lielākajiem zīmoliem Latvijā – Swedbank, Tele2, Zelta Zivtiņa, Rimi, Luminor, kā arī sociālās kampaņas CSDD, Dod Pieci, Valsts probācijas dienestam, u.c.
http://vimeo.com/reinistraidas
 

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMMĀRIS LOČMELIS (LV) – Produktu fotogrāfija. 09.10.2021. – grupa ir nokomplektēta

Grupa ir nokomplektēta. Ja vēlaties pieteikties papildus nodarbībai rakstiet skola@issp.lv

Māris Ločmelis, viens no pieredzes bagātākajiem reklāmas fotogrāfiem Latvijā, meistarklasē stāstīs par darbu studijā un sniegs iespēju ielūkoties šī procesa aizkulisēs. Fokusā būs neatņemama reklāmas fotogrāfijas sastāvdaļa – tehniskiem un radošiem izaicinājumiem pilna produktu fotogrāfija. Meistarklasē Māris dalīsies profesionālajās zināšanās un prasmēs, kas noderēs produktu fotosesiju organizēšanā. Dalībnieki uzzinās, kā izprast fotografējamo objektu un kā parādīt to, tiešā un pārnestā nozīmē, vislabākajā “gaismā”. Meistarklases otrajā daļā notiks praktiski fotosesiju demonstrējumi un kopīga procesa un rezultātu izvērtēšana.
 

Galvenās tēmas:
Nepieciešamā tehnika un citi studijas atribūti.
Izpratne par fotografējamo objektu un apgaismojuma risinājuma izvēle.
Viss par un ap gaismām – gaismas shēmu elementi dažādiem objektiem, dienas vs. mākslīgais apgaismojums, apgaismojums specifisku efektu panākšanai.
Veiksmīga uzstādījuma jeb “seta” sagatavošana.
Kā fotografēt “sarežģītus” priekšmetus - piemēram, atstarojošus objektus, lielizmēra objektus (piemēram, auto vai mēbeles), utt.
Veiksmīga komunikācija ar klientiem un uzdevuma izprašana.
Īsumā par attēlu pēcapstrādi.


Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināti piedalīties profesionāli fotogrāfi un amatieri ar priekšzināšanām, kuriem interesē tehniski izaicinājumi darbam studijā, un kas vēlas pilnveidoties reklāmas un produktu fotogrāfijas jomā.

NB! Meistarklase notiks Māra Ločmeļa studijā “SunsStudio” Āgenskalnā, Magoņu ielā 9a.
 

Māris Ločmelis ir fotogrāfs ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi. Profesionālo fotogrāfa izglītību ieguvis Rīgā, ko 2011. gadā papildinājis ar maģistra grādu modes fotogrāfijā Londonas Mākslu universitātes Modes koledžā (University of the Arts London, London College of Fashion). 2003. gadā dibinājis savu fotostudiju “SunsStudio”, kas šobrīd ir viena no lielākajām un ražīgākajām Rīgā. Reklāmas fotogrāfija ir Māra pamatnodarbošanās, viņš regulāri sadarbojas ar lielākajām Latvijas reklāmas aģentūrām un uzņēmumiem. Māra darbu vidū ir fotogrāfijas tādiem zīmoliem kā  Aldaris, VW, Tele2, Madara Cosmetics, AnAngel, Lāčplēsis, un citiem. Paralēli veiksmīgai karjerai komercfotogrāfijā Māris aizraujas ar vēsturisko ambrotipijas tehniku. www.marislocmelis.com
 

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMJĀNIS DEINATS (LV) – Portrets vidē. 06.11.2021.

Viens no izcilākajiem un pieredzes bagātākajiem Latvijas fotogrāfiem Jānis Deinats meistarklasē sniegs ieskatu savā radošajā praksē un darbu tapšanas aizkulisēs, kā arī iedvesmos un dos praktiskus padomus dalībniekiem, fokusējoties uz portreta fotogrāfiju un cilvēka un vides mijiedarbību. Meistarklasē viņš atklās, kā fotosesijas vides ierobežojumus izmantot savā labā, cik daudzveidīgu rezultātu iespējams panākt pat šķietami vienkāršos apstākļos, kā veidot komunikāciju ar modeli un atrast savu vizuālo valodu un darbības veidu. Meistarklases laikā notiks reāla fotosesija, sniedzot dalībniekiem iespēju pašiem izmēģināt dažādas pieejas un tehniskos uzstādījumus, paralēli vērojot, kā to dara meistars, un kopīgi analizējot uzņemtās fotogrāfijas. Fotogrāfs atbildēs uz dalībnieku uzdotajiem jautājumiem un rosinās diskusiju par fotoportreta žanra specifiku.

Galvenās tēmas:
Sagatavošanās fotosesijai – vides, tehnikas un cilvēka mijiedarbība.
Svarīgākie kompozīcijas elementi.
Ko iespējams panākt vienā vietā jeb viss, kas atrodas objektīva priekšā, ir svarīgs.
Kā uzstādīt mērķi un plānot radošo procesu.
Vides specifika un ar to saistītie praktiskie aspekti.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes portretu fotogrāfijā. Dalībnieki aicināti ierasties ar savu fotokameru (pēc izvēles – arī statīvu, zibspuldzi un atstarotāju).

Jānis Deinats (1961) ieguvis aktiera izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā 1986. gadā. Fotografē kopš 1989. gada. Būdams viens no nozīmīgākajiem fotoportreta žanra pārstāvjiem Latvijā, savos mākslas darbos Deinats atklāj vērojoši nepretenciozu skatu uz apkārtējām norisēm. Pazīstams arī kā profesionāls modes un teātra fotogrāfs. Sadarbībā ar medijiem veidojis neskaitāmus Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas redzamāko cilvēku portretus. Bijušas personālizstādes Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (2003), Rīgas Mākslas telpā (2009), Cēsu Mākslas festivālā (2011), Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2014), Rīgas Fotomēnesī (2015), mākslas stacijā Dubulti (2019), kā arī ārpus Latvijas.
deinats.lv

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMELENA KONONOVA (LV) – Komercretuša fotogrāfiem. 27.11.2021.

Neatkarīgi no tā, vai fotografējam modes vai dzīvesstila kampaņas, kāzas, reportāžas vai dokumentālus stāstus, pēcapstrādei mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā spējai uzņemt pārliecinošu attēlu. Meistarklasē pieredzējusi retušētāja Elena Kononova dalīsies ar atziņām, kas uzkrātas, vairāk nekā 10 gadus strādājot ar komercfotogrāfijas pēcapstrādi. Elena iepazīstinās ar savu strukturēto darba sistēmu profesionālai attēlu pēcapstrādei un dalīsies ar praktiskiem retušēšanas “tips&tricks”, kas uzlabos jebkura fotogrāfa attiecības ar attēlu pēcapstrādi un palīdzēs ietaupīt laiku, naudu un nervus. Dienas gaitā dalībnieki varēs izsekot retušas pamatprincipiem no A līdz Z, izmantojot konkrētu piemēru – Nike reklāmas kampaņas retušu – un analizējot labojumus katrā tās posmā un slānī. Meistarklases praktiskajā daļā tiks izskatīti dalībnieku iesniegtie attēli un notiks kopīga kļūdu labošana.

Pirms meistarklases dalībnieki tiks aicināti aizpildīt anketu par savu prasmju līmeni, lai maksimāli pielāgotu saturu klausītājiem. Katram dalībniekam būs iespēja iesniegt vienu savu fotogrāfiju profesionālam vērtējumam vai izmantošanai kā piemēru retušas problēmu un jautājumu risināšanai.


Galvenās tēmas:
Kas ir laba retuša? Foto pēcapstrādes veidi un to specifika.
Kas liek attēlam izskatīties “dārgi” ?
Cik maksā fotogrāfiju retušēšana un cik daudz laika ir “normāli” veltīt vienam attēlam?
Retušēt pašam vai deleģēt?
Kā optimizēt fotogrāfiju pēcapstrādi – darba gaita, kas nekad nepieviļ.
Īpašas retušēšanas vajadzības: specifisku nepilnību novēršana, darbs ar ādu u.c.
Piemērizpēte – konkrētu komercfotogrāfiju “pirms un pēc” pārvērtības.


Meistarklases auditorija:
Meistarklase domāta fotogrāfiem, kam jau ir vismaz neliela pieredze attēlu apstrādē, bet pietrūkst kopskata par šo procesu un kam ir konkrēti retušas aspekti, kas sagādā grūtības; tā varētu būt noderīga arī retušētājiem. Vēlamas pamatzināšanas darbā ar Adobe Photoshop, ieskaitot priekšstatu par slāņiem, maskām un pamatrīkiem (liquify, healing brush, clone stamp u.c.).


Elena Kononova (ex Spasova) absolvējusi Londonas Komunikācijas koledžas profesionālās fotogrāfijas un digitālu attēlu veidošanas programmu. Kopš 2007. gada strādā ar komerciālās fotogrāfijas retušu; apstrādājusi attēlus tādiem zīmoliem kā L'Oreal, Nike, VW Group, Elle, L'Officiel, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Forbes, FHM, Playboy, Tank Magazine u.c. Elena ir retušas studijas Bespoke Pixel līdzdibinātaja, pēdējos gados strādā kā mākslinieciskā direktore, nodarbojās ar retušas un fotogrāfijas projektiem. Vadījusi digitālās attēlu apstrādes kursus ISSP Skolā un A. Rodčenko Fotogrāfijas un multimediju skolā Maskavā, kā arī ir llīdzautore stila platformas Wonderzine vislasītākajam rakstam par retušu (https://www.wonderzine.com/wonderzine/beauty/otherbeauty/198915-retouch).
www.bespokepixel.com
 

PIETEIKŠANĀS
 AIGA RĒDMANE (LV) – Fotogrāfija žurnāliem. 29.02.2020. /NOSLĒDZIES/

UZMANĪBU - uz Aigas Rēdmanes meistarklasi 29. februarī visas vietas pilnas. Paldies par atsaucību! 

Kā panākt, lai mani darbi nonāk žurnālu lappusēs? Pieredzējusī fotogrāfe Aiga Rēdmane stāstīs par žurnālu interviju un vāku portretu fotografēšanu un sniegs ieskatu fotosesiju aizkulisēs. Aiga dalīsies ar reāliem stāstiem no pieredzes darbā ar redakcijām gandrīz 10 gadu garumā un svarīgākajiem tips & tricks lieliska rezultāta panākšanai. Meistarklases otrajā daļā notiks fotosesija, kas sniegs ieskatu “dzīvajā” fotografēšanas procesā ar modeli – kā tiek veidots tēls, pozas un kustība, kā noris komunikācija starp fotogrāfu, modeli un komandu.


Galvenās tēmas:
Kā notiek sadarbība ar izdevumu redakcijām?
Gatavošanās fotosesijām – komandas darbs.
Sava vizuālā rokraksta attīstīšana un uzturēšana.
Kā fotogrāfam mūsdienās tapt pamanītam? Sociālie tīkli un citi rīki.
Ilgtermiņa sadarbību veidošana – kā nonākt pie atkārtotiem pasūtījumiem.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš vēlas, lai viņa darbi nonāktu drukāto izdevumu lappusēs, kāro izzināt aizkulises darbā ar redakcijām un strādāt pie sava personīgā zīmola veidošanas.

Aiga Rēdmane ir viena no pieprasītākajām un aktīvākajām modes un portretu fotogrāfēm Latvijā, kura veido vāku, interviju un stila lapu fotogrāfijas lielākajiem Latvijas žurnāliem kopš 2011. gada. Viņas uzņemtajiem portretiem raksturīga modes fotogrāfijas estētika, sulīgas krāsas un izteiksmīgs radošais rokraksts. Fotogrāfe sadarbojas ar Latvijas modes dizaineriem, mūziķiem un māksliniekiem, kā arī rada publicitātes fotogrāfijas dažādiem zīmoliem. Papildu info: www.aigaredmane.comKATRINA TANG (EE) – Bērnu fotogrāfija. 15.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Igaunijas pazīstamākā bērnu modes fotogrāfe ar plašu starptautisku pieredzi Katrīna Tanga meistarklasē stāstīs par sava individuālā stila attīstību un svarīgākajiem aspektiem fotogrāfa darbā ar bērniem. Savā praksē Katrīna veiksmīgi apvieno komercfotogrāfiju pasaules vadošajiem modes zīmoliem ar personiskajiem projektiem. Viņas padomi noderēs gan tiem, kuri vēlas profesionāli nodarboties ar bērnu un ģimenes fotogrāfiju, gan tiem, kuri uzņem attēlus savam priekam un vēlas skaisti iemūžināt savus tuvākos. Pēc Katrīnas stāsta un prezentācijas dienas otrajā daļā katram dalībniekam būs iespēja piedalīties īpaši organizētā fotosesijā un fotografēt bērnus viņu ikdienas vidē.

Galvenās tēmas:
Kāpēc bērnu fotogrāfija ir atsevišķa niša un ko tā ietver?
Bērni un dzīvnieki – vissarežģītākie modeļi? Kā veidot personisku kontaktu izcilam rezultātam.
Kā veidot atpazīstamu individuālo redzējumu un stilu, un kā to pielāgot klientiem?
Fotosesijas – ideju ģenerēšana un svarīgākie praktiskie aspekti.
Profesionālais networking – vai mūsdienās fotogrāfam nepieciešams aģents?

Meistarklases auditorija:
Profesionāli bērnu, ģimenes un modes fotogrāfi, kā arī interesenti ar tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kuri vēlas gūt plašāku ieskatu bērnu fotogrāfijas  jomā vai attīstīt savu hobiju.

Katrīna Tanga (Katrina Tang) lielākoties fokusējas uz bērnu iemūžināšanu, liekot lietā gan modes, gan dokumentālās fotogrāfijas paņēmienus. Viņas darbu vidū ir gan laikmetīgas fotogrāfijas pazīstamākajiem bērnu modes namiem, tostarp Gucci, Oeuf, Clarks, Mini Boden, FCUK un citiem, gan personiskas fotosērijas, kurās dokumentētas tādas sociālas parādības kā Igaunijas lauku skolu iznīkšana. Tangas fotogrāfijas publicētas nozares vadošajos izdevumos, piemēram, Harrods, MilK, Earnshaws. Viņas iejūtīgā un intuitīvā pieeja fotografēšanai ļauj tvert dzīvīgus kadrus, vienlaikus saglabājot gan savu stilu, gan prasmīgi uztverot un realizējot klienta vēlmes. Papildu info: www.katrinatang.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMTÕNU TUNNEL (EE) – Arhitektūras fotogrāfija. 08.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Viens no Igaunijas izcilākajiem jaunās paaudzes arhitektūras fotogrāfiem Tonu Tunnels stāstīs par savu pieredzi, fotografējot dažādas celtnes un arhitektoniskas struktūras. Lekcijas laikā Tonu pievērsīs uzmanību jautājumiem par to, kā plānot fotosesijas un veidot savu portfolio, ņemot vērā dažādas mērķauditorijas (piemēram, namīpašnieki, arhitekti, būvattīstītāji, mediji un reklāma), dos īsu ievadu attēla kompozīcijā un perspektīvas korekcijā, kā arī dalīsies ar tehniskiem pamatiem panorāmu veidošanā un citos iekštelpu un ārtelpu fotografēšanas paņēmienos. Meistarklases otrajā daļā dalībnieki kopā ar Tonu dosies fotografēt Rīgas arhitektūru, pārrunājot dažādus praktiskus paņēmienus un veidus, kādos uzlūkot arhitektūru.

Galvenās tēmas:
Arhitektūras fotogrāfija dažādiem klientiem.
Kā plānot fotosesiju pilsētvidē vai interjerā – laikapstākļi, gaisma un citi faktori.
Kā tikt galā ar dažādiem perspektīvas kropļojumiem.
Panorāmu veidošana, kompozīcija iekštelpās un ārā.
Tehnikas izvēle, dažādi tehniskie triki un paņēmieni labai arhitektūras fotogrāfijai.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu arhitektūras fotogrāfijas žanrā; meistarklase atvērta arī arhitektiem un citiem profesionāļiem, kas vēlas izprast arhitektūras fotogrāfijas pamatprincipus un izmēģināt tos praksē.

Tonu Tunnels (Tõnu Tunnel) ir fotomākslinieks un viens no pieprasītākajiem arhitektūras fotogrāfiem Igaunijā, kurš dzīvo un strādā Tallinā. Viņš ir 2013. gada ArtPrint jaunā mākslinieka titula saņēmējs. Tonu interesē arhitektūra, urbānisms un jautājumi, kas saistīti ar pilsētniecisku dzīvesveidu. Viņš ieguvis bakalaura grādu fotogrāfijā Igaunijas Mākslas akadēmijā un no tā laika specializējas arhitektūras un interjera fotogrāfijā, strādājot ar Igaunijas un starptautiskiem klientiem. Kopš 2008. gada Tonu piedalījies arī vairākās grupas izstādēs. Papildu info: www.instagram.com/tonutunnel

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM
 INTA LANKOVSKA (LV) – Kāzu fotogrāfija. 25.01.2020. /NOSLĒDZIES/

Viena no Latvijā pazīstamākajām un visvairāk apbalvotajām kāzu fotogrāfēm Inta Lankovska stāstīs par savas karjeras attīstību un to, kā saglabāt personisku pieeju un vīziju šobrīd tik pārsātinātajā kāzu fotogrāfijas nozarē. Pēc Intas stāstījuma un diskusijas meistarklasē norisināsies īsta fotosesija ar pāri, kuras laikā Inta demonstrēs savu darba stilu, tehniku un veiksmīgas komunikācijas paņēmienus. Meistarklase būs vērtīga ikvienam, kurš jau sācis vai domā par sava ceļa uzsākšanu kāzu fotogrāfijas laukā.

Galvenās tēmas:
Kāpēc kāzu fotogrāfs ir vairāk nekā tikai kāzu dienas tehniskais dokumentētājs?   
Kā kvalitatīvi iemūžināt kāzu dienu no līgavas rīta pucēšanās līdz nakts ballītei.
Kā rīkoties sarežģītos gaismas apstākļos un stresa situācijās.
Kā radīt jēgpilnu karjeru kāzu fotogrāfijā, attīstot savu individuālo rokrakstu?
Kāzu fotogrāfija Latvijā un ārpus tās – personiskā pieredze.
Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu kāzu fotogrāfijas žanrā.

Inta Lankovska ir divkārtēja Latvijas Labākā kāzu fotogrāfa titula ieguvēja, starptautisko konkursu Junebug Weddings Best of the Best Wedding Photography 2018 un Best of Best Destination Wedding Photography 2019 laureāte, Bodaf New Talent 2019 balvas fināliste. Inta ar fotogrāfiju nodarbojas jau 15 gadus, ir ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Londonā (University of West London), pabeigusi ISSP laikmetīgās fotogrāfijas skolu Rīgā un ir Promise Workshop kāzu fotogrāfijas meistarklašu dibinātāja. Viņas darbos prasmīgi tvertas patiesas emocijas un noskaņu pilni mirkļi, kas atklājas gaumīgā un laikmetīgā rezultātā. Papildu info: intaphotography.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMARTŪRS KONDRĀTS (LV) – Portrets studijā. 7.12.2019. /NOSLĒDZIES/

Viens no Latvijā pazīstamākajiem portretu fotogrāfiem Artūrs Kondrāts meistarklasē stāstīs par savu pieredzi, personīgās vizuālās valodas veidošanu un sniegs praktiskus padomus darbam studijā. Pirmajā dienas daļā Artūrs dalīsies ar savu stāstu un motivāciju, atklājot, kur un kā rod iedvesmu, tostarp citu fotogrāfu darbos. Otrajā daļā notiks reāla fotosesija studijā, kurā Artūrs demonstrēs svarīgākās detaļas darbā ar gaismu, sniedzot dalībniekiem iespēju pašiem izmēģināt dažādus tehniskos uzstādījumus un paralēli analizējot uzņemtās fotogrāfijas. Artūrs atbildēs uz dalībnieku uzdotajiem jautājumiem un rosinās diskusiju par aktuāliem aspektiem darbā ar cilvēkiem.

Galvenās tēmas:
Sagatavošanās fotosesijai – idejas un tehnikas mijiedarbība.
Kā izvēlēties cilvēkam piemērotu tēlu un sižetu?
Darbs ar cilvēkiem – veiksmīga komunikācija ar savu modeli.
Radošums – kā iemācīties ģenerēt idejas fotosesijas laikā?
Fotografēšana studijā un apgaismojums – praktiskie aspekti.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes portretu fotogrāfijā.

NB! Meistarklase notiks Artūra Kondrāta studijā Pārdaugavā.

Artūrs Kondrāts ir portretu un modes fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Fotogrāfiju Artūrs apguvis pašmācības ceļā, nepārtraukti izglītojoties un meklējot jaunus veidus un idejas, kā portretēt pašam visinteresantāko “fotoobjektu” – cilvēku. Lai izaicinātu sevi, trenētos ideju radīšanā un komunikācijā, Artūrs izveidojis vairākus plašu atpazīstamību guvušus fotoprojektus – 100 after 10 (2009), Momentum (2016) un Pieturpunkti (2019). Portrets ir Artūram vistuvākais žanrs, jo viņu saista mijiedarbība, kas fotosesijas laikā rodas starp modeli un fotogrāfu. Pats Artūrs par portreta fotogrāfiju saka: "Ja tu esi fotogrāfs, tev ir nevis trīs, bet 103 veidi, kā nobildēt cilvēku.” Artūrs īstenojis neskaitāmas privātas fotosesijas; viņa darbi publicēti arī lielākajos Latvijas modes un dzīvesstila žurnālos – L’Officiel, Klubs, Playboy, Pastaiga, Deko, Santa, Una, Lilit un citos. Papildu info: www.arturskondrats.lv

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒMJEGOR ZAIKA (LV/RU) – Modes fotogrāfija. 23.11.2019. /NOSLĒDZIES/

Modes fotogrāfs Jegors Zaika dalīsies savā 20 gadu starptautiskajā pieredzē, caur piemēriem apskatot fotosesijas veidošanas procesu no idejas attīstīšanas un plānošanas līdz attēlu atlasei un retušai. Dienas pirmajā pusē Jegors sniegs ieskatu savā darbā un modes industrijas aizkulisēs, bet meistarklases otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja parādīt savus darbus, saņemt individuālu izvērtējumu un ieteikumus attīstībai.


Galvenās tēmas:
Modes industrija no iekšpuses – kā tā mūsdienās darbojas?
Karjeras iespējas modes fotogrāfijā – vai tās vispār eksistē?
Veiksmīga fotosesijas plānošana, sadarbība ar stilistu un komandu.
Modes fotogrāfija – māksla vai arods?
Apstrādāt vai neapstrādāt fotogrāfijas? Fotografēt ar filmu vai iPhone? Tehniskās iespējas un aktualitātes.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināti piedalīties gan pieredzējuši fotogrāfi, gan jaunie profesionāļi  ar interesi par modes fotogrāfiju. Meistarklases otrajā daļai dalībnieki aicināti ņemt līdzi savu modes fotogrāfijas portfolio (līdz 20 attēliem).

Jegors Zaika (Jegor Zaika) jau gandrīz 20 gadus specializējas modes fotogrāfijā un slavenību portretos, kas publicēti tādos prestižos nozares izdevumos kā Vogue, Harper’s Bazaar, ELLE, Cosmopolitan, L'Officiel, Numero, GQ un daudzos citos. 2010.–2013. gadā Jegors Zaika pasniedza fotogrāfiju Britu Mākslas un dizaina augstskolā Maskavā, nostiprinot savu interesi par mākslas fotogrāfiju. Kopš tā laika Zaikas personiskie projekti izstādīti muzejos un galerijās dažādās valstīs. Viņa darbi iekļauti arī Maskavas Multimediju mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un 2009. gadā izdota viņa darbu monogrāfija "Tirdzniecība" (Trade). Papildu info: www.jegorzaika.com</>