Radošā meistarklase (ONLINE)

Fotogrāfijas meistarklases ikvienam #coviddienasgrāmatas #krīzesarhīvs

</>

NB! Apvienotā radošā meistarklase Reiņa Hofmaņa un VIkas Ekstas vadībā sāksies 13.maijā! 


Covid-19 pandēmija šopavasar ir izraisījusi straujas un negaidītas pārmaiņas visās dzīves jomās, arī fotogrāfu darbā un ikdienā. Šajā unikālajā laikā aicinām darboties kopā ar atpazīstamiem jaunās paaudzes Latvijas fotogrāfiem, ISSP Skolas pasniedzējiem Reini Hofmani un Viku Ekstu, lai kopīgi atspoguļotu ārkārtas situācijas izraisītās pārmaiņas, vienlaikus apgūstot un pilnveidojot autorfotogrāfijas sērijas veidošanas pamatprincipus.


Meistarklase ir domāta ikvienam ar kaut nelielām tehniskajām priekšzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas radoši izpausties, kopā ar domubiedriem reflektēt par krīzes izraisītajām pārmaiņām sabiedrībā vai sevī, un pilnveidot savu vizuālo valodu. Meistarklasē sastāvēs no mentoru lekcijām, radošiem uzdevumiem, diskusijām un individuālām tikšanās reizēm ar mentoriem tiešsaistē, un individual projektu kritikām.

Sešu nedēļu laikā dalībnieki veidos vizuāli un idejiski vienotas individuālās (vai grupas) fotogrāfiju sērijas, dokumentējot krīzes situācijas izpausmes un reflektējot par tās daudzveidīgajiem aspektiem.  

Meistarklases beigās pastāv iespēja prezentēt radītus projektus tiešsaistes vidē, tādejādi veidojot daudzškautņainu mūsdienu krīzes arhīvu. Pēc grupas iniciatīvas, rezultāts var pārtapt kopīgā virtuālā izstādē.  
 

Nodarbības notiks tiešsaistē. 


Auditorija: fotogrāfijas entuziasti, kā arī fotogrāfi ar pieredzi - jebkurš, kurš vēlas vizuāli dokumentēt un atspoguļot notiekošo, veidojot nelielu autorsēriju. Tehniskie fotogrāfijas aspekti nebūs meistarklases fokusā.

Dalībai nepieciešams: laiks, digitālā fotokamera vai arī telefons ar kvalitatīvu kameru.

Nodarbību skaits: 6 x 2 stundas (4-5 grupas un 1-2 individuālās nodarbības). Nodarbības notiek vienreiz nedēļā, no 13. maija līdz 17. jūnijam, izmantojot tiešsaistes tikšanās platformu Webex un Facebook slegto grupu.

Dalības maksa: 120 EUR

Dalībnieku skaits: līdz 12 cilvēkiem 


 

PIESAKIES DALĪBAI

Uzzini vairāk: skola@issp.lv; +371 29711721


"Krīzes istaba" ar Viku Ekstu

Uzmanību - Vikas Ekstas un Reiņa Hofmaņa meistarklases tika apvienotās vienā, abu pasniedzēju vadītājā. Sākums - 13.maijā. 

Ārkārtas situācija ir raisījusi pārmaiņas katra cilvēka dzīvē – pat tie, kas arī agrāk strādāja no mājām un reti tikās ar cilvēkiem, tās izjūt. Dzīve pie monitoriem, mediju raisīta panika, ierobežots sociālais kontakts, kādam – intensīva kopābūšana ar ģimeni vai pēkšņa iespēja ilgāk padzīvot laukos. Vikas Ekstas vadītās radošās meistarklases mērķis ir radīt telpu konsekventai pašrefleksijai, piefiksējot un fotogrāfijā apspēlējot personīgās sajūtas, ko katrā no mums raisa jaunie apstākļi.

Galvenais jautājums, ko pētīsim un uz kuru mēģināsim regulāri atbildēt: kas notiek ar mani pašu un manu iekšējo telpu šajā laikā? Tas ietver daudzus citus jautājumus. Kas ir mainījies manā dzīvesveidā? Kā es pavadu savu ikdienu? Kādas emocijas manī izraisa šī situācija? Kā ir mainījušies manas attiecības ar sevi un maniem tuviniekiem? Vai (un kā) es varu padarīt šo periodu par sev vērtīgu un radošu? Trenēsim spēju saskatīt detaļas, vērot sevi un apkārt notiekošo, kā arī ieraudzīt vai radīt vizuālus tēlus, kas saistās ar mūsu personisko ikdienas pieredzi krīzes laikā.

Paralēli personīgās telpas dokumentācijai meistarklases laikā dalībnieki mācīsies veidot nelielu fotogrāfijas autorprojektu – no idejas līdz realizācijai. Regulāras prezentācijas un tikšanās ar pasniedzēju un grupu, kā arī radošie uzdevumi palīdzēs atrast un attīstīt katra individuālo izpausmes veidu. Pēc dalībnieku izvēles, sērijās varēs iekļaut arī teksta un video elementus.

Nodarbības notiks trešdienās, no 13. maija līdz 17. jūnijam, plkst. 18:00 - 20:00.

Pirmajai nodarbībai dalībniekiem jāsagatavo 6 minūšu prezentācija par sevi, ko veido 5 brīvi izvēlēti attēli. Prezentācijas mērķis ir pastāstīt grupas biedriem, kas jūs esat, kas jūs interesē, un kā šobrīd jūtaties.

 

Par mentoru:

Vika Eksta (1987) ir māksliniece un pedagoģe, kas savos darbos izmanto fotogrāfiju, kustīgo attēlu, performanci un audiovizuālos arhīvus. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI fotoskolā Madridē, ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vika ir ADC Young Guns, FK Portfolio un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja, šogad nominēta Purvīša balvai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, viņai bijušas izstādes ISSP Galerijā, galerijā Alma, piedalījusies grupas izstādēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un citviet. Tiešsaistē apskatāma viņas izstāde “Snakes and Ladders"."Pārmaiņu ainava" ar Reini Hofmani

Uzmanību - Vikas Ekstas un Reiņa Hofmaņa meistarklases tika apvienotās vienā, abu pasniedzēju vadītājā. Sākums - 13.maijā. 
 

Reiņā Hofmaņa vadītā meistarklase piedāvās palūkoties uz vidi sev apkārt no jauna skatpunkta un izvērtēt to kā nozīmīgu informācijas nesēju. Kā krīze ietekmējusi mūsu ikdienas vidi un publisko telpu? Kāda nozīme slēpjas aiz šķietami ikdienišķām lietām? Kā tās rezonē ar situāciju, kurā šobrīd atrodamies? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem dalībnieki būs aicināti rast atbildes un izteikt tās fotogrāfijas valodā. Pievērsīsim uzmanību dažādiem elementiem apkārtējā vidē un kontekstam, kurā tos uztveram. Kopīgi mēģināsim pamanīt, kā pašreizējā situācija mainījusi publisko telpu un veidus, kā to apdzīvojam un dalām, līdz ar to – mūsu pašu ieradumus.

Meistarklases kopīgajās diskusijās trenēsim spēju uzlūkot apkārtējo vidi kā laikmeta liecību – sabiedrības radītu kopproduktu, kurā atspoguļojas gan ekonomiskās norises, gan sociālās struktūras un cilvēku paradumi. Atslēgas vārdi - vērīgums, nozīmīgā saskatīšana ikdienišķajā, spēja paskatīties uz šī brīža situāciju plašākā kontekstā.

Dalībniekiem būs iespēja attīstīt fotogrāfiju sēriju atbilstoši savām interesēm un iespējām, pievēršoties publiskajai telpai, piemēram, pilsētas ainavai un tās detaļām, vai arī jebkura cita veida sev pieejamai videi – nebijušiem darba apstākļiem, jauniem pārvietošanās paradumiem vai citiem sadzīves elementiem.

Nodarbības notiks pirmdienās, no 13. maija līdz 17. jūnijam, plkst. 18:00 - 20:00.

Pirmajai nodarbībai dalībnieki aicināti sagatavot nelielu ieskatu savā radošajā pieredzē pāris fotogrāfijās, kā arī jau iepriekš padomāt par rakursu, kādā tēmu vēlētos risināt.
 

Par mentoru: 

Reinis Hofmanis (1985) ir mākslinieks un praktizējošs fotogrāfs, kura darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums un interese par dažādām sabiedrības grupām un to radīto vai ietekmēto vidi. Reinis apguvis fotogrāfiju Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Hanoverē un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. 2012. gadā ieguvis Archifoto galveno balvu , 2013. gadā ieņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards arhitektūras kategorijā, 2018. gadā veidojis fotogrāfiju sēriju Latvijas paviljonam Venēcijas Arhitektūras biennālē. Reiņa darbi ir publicēti New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The British Journal of Photography un citviet. Vairāk info www.reinishofmanis.lv</>