Ievads fotogrāfijā

Intensīvs divu mēnešu kurss ikvienam, kuru interesē fotogrāfija

</>

"Ievadkurss fotogrāfijā" norisinās divas reizes gadā, pavasarī un rudenī.
Nākamā kursa datumi: 2022. gada 3. marta līdz 22. aprīlim. Rezervē savu vietu jau tagad.

 

"Ievadkurss fotogrāfijā" piedāvā apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā, radošā un interaktīvā vidē ar atzītiem un profesionāliem pasniedzējiem. Kurss domāts ikvienam, kuram patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Ievadkurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēlu veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas - gan darba vajadzībām, gan savam priekam un ikdienai. 

Pasniedzēji: Iveta Gabaliņa, Nils Vilnis
Norises laiks: no 
2022. gada 3. marta līdz 22. aprīlim
Nodarbības notiek klātienē 2 x nedēļā, ceturtdienās un piektdienās no 18.30 - 20.30
Nodarbību skaits: 16
Dalības maksa: 320 EUR

Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas vēlies. Pēc kursa beigšanas kļūs viegli saprotami un pielietojami tādi jēdzieni kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citi fotogrāfam būtiski rīki. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu. 
 
Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.
 
Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver kā teorētiskas lekcijas (Nils Vilnis), tā praktiskas radošās nodarbības (Iveta Gabaliņa). Nodarbībās dalībnieki realizēs dažādus praktiskus darbus individuāli un grupās, pēc tam kopīgi ar pasniedzējiem tos apspriežot klātienē. Kursu noslēdzot, katrs dalībnieks izveido darbu sēriju, ko prezentē pasniedzējiem un kursabiedriem.

Iepriekšējo kursu dalībnieku veidotus projektus var apskatīt šeit.
 

Programma:

1. Fotografēšanas tehnoloģijas - vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums. 
2. Fotogrāfijas izcelsme, ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Dažādu programmu piedāvātās iespējas. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājas lapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā. 
8. Dalībnieku mini-sēriju analīze un skate.
 

Pasniedzēji:

Iveta Gabaliņa - praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Galerijas programmas vadītāja. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos - C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti kā Latvijā, tā ārvalstīs.
 
Nils Vilnis - fotogrāfs, radošais direktors un uzņēmējs. Mācījies Venstpils augstskolā, vadības specialitātē, taču pēc studijām izvēlējies startēt citā jomā - fotogrāfijā. Fotogrāfija pamatā apgūta pašmācības ceļā, nedaudz pieslīpējot zināšanas Fotoakadēmijā, kā arī konslutējoties pie Valta Kleina. Profesionālajā arodā sākotnēji darbojies modes fotogrāfijā, vēlāk pārslēdzoties uz lielo reklāmas plakātu un portretu fotogrāfiju. Ir bijušas vairākas personālistādes - "Inside Out" Cherado galerijā (2006), "Šķīstītava", pop-up galerijā Rīgā (2011) un Nantē (FRA, 2013), "Acis Plaši Aizvērtas", Rīgas Doma dārza galerijā (2012). Kopš 2013. gada Nils izmēģināja roku arī radošajā uzņēmējdarbībā, izveidojot Fotobūs, uzņēmumu kas rada un apokaplo dažādas radošas fotostudijas pasākumiem. Vēlāk uzņēmums pārtapa par Kastekust (2016), jo sekojot līdz tendencēm tika piedāvātas kustīgas bildes (GIF), sarakstīta sava programmatūra to veidošanai, izveidoti vairāki unikāli video risinājumi pasākumu apmeklētāju iemūžināšanai. Šobrīd, kad pasākumi krietni samazinājušies, Nils atkal atgriezies pie savu projektu veidošanas un reklāmas fotogrāfijas.

 

Bijušo dalībnieku atsauksmes:

- Tiešām izcils, kvalitatīvs un jaudīgs kurss. Esmu ieguvusi jaunas zināšanas, saprotu, kā rīkoties ar kameru, kā panākt to, ko esmu iecerējusi. -

- Kursi deva vairāk nekā biju gaidījusi, tieši apvāršņu paplašināšanas ziņā. 8 nedēļas ir īss laiks tehnisko zināšanu apguvei (joprojām jūtos kā iesācējs šajā ziņā), bet pietiekams, lai aptvertu “lielo bildi” un spētu kvalitatīvāk izvērtēt fotogrāfijas un to nozīmi. Guvu labāku izpratni par fotogrāfiju iespējamo ietekmi un iespējām manipulēt ar tām. Jūtu, ka citādāk uztveru fotogrāfijas, vairāk iedziļinos un aizdomājos. -
 
- Bija noderīgi, jo bija iespēja mācīties no profesionāļiem, kas ir vislielākais labums. -
 
- Ļoti noderīgi! Kursi lauza priekšstatu par to, ka fotogrāfijai ir noteikumi, palīdzēja attīstīt radošās idejas, kā arī uzlaboja tehniskās iemaņas. -
 
- Neskatoties uz to, ka pamatzināšanas fotogrāfijā jau bija, uzzināju jaunas tehniskas nianses. Ļoti patika, ka tika uzdoti mājasdarbi, kas pēc tam tika pārrunāti kopīgi. -
 
- Kursi bija vairāk nekā labi un ļoti noderīgi. Manuprāt, tika noturēts lielisks balanss starp tehnisko un radošo fotogrāfijā, sākumā koncentrējoties uz tehniskajiem mājasdarbiem un to analīzi, pēcāk visu enerģiju izmantojot savā projektā… Vislielākais prieks, ka ir ļoti laba pēcgarša un nedaudz "āķis lūpā". Domāju, tas tiešā veidā izriet no kursu kvalitātes. Paldies! -
 
- Viss bija ārkārtīgi vērtīgi! Man patika, ka tehniskās lietas tika savienotas ar mākslinieciskajām, radošajām. Ārkārtīgi pagodinoši būt kursos ar tik lieliskiem, superīgiem, zinošiem un talantīgiem pasniedzējiem! Ļoti iedvesmojoši! Paldies! -
 
- Īsā laika posmā daudz ieguvumu - zināšanu. -
 
- Bija ļoti noderīgi! Nostiprināju zināšanas, kas man jau bija, "saliku tās pa plauktiņiem", jo pirms kursa biju apjukusi par vairākām fotogrāfēšanas niansēm. Ļoti patika tas, ka bija gan tehniskās lekcijas, gan radošās. Visvairāk man patika mājasdarbi, jo tie deva iespēju pielietot zināšanas praksē, izkāpt no komforta zonas un motivēja cītīgi mācīties, kā arī deva nelielu ieskatu fotogrāfa darbā. -
 
- Kursi pavēra plašāku redzējumu uz fotogrāfiju kā tādu un ļāva iepazīt arī citus dalībniekus, tieši procesā. -
 
- Ļoti, ļoti laba pieredze! -
 

Papildu informācija:

Lai piedalītos kursā, priekšzināšanas nav nepieciešamas. Vietu skaits kursā: līdz 15 cilvēkiem. Dalībai nepieciešama DSLR fotokamera (vai jebkāda cita kamera ar manuāliem iestatījumiem). Ja mācību procesa laikā jums nav iespēja sev nodrošināt kameru, ir iespēja Sony kameru aizņemties no mums. Kameru skaits ierobežots, pieteikties laicīgi.  Uzņemam dalībniekus no 18 gadu vecuma.


Nodarbības notiek Rīgas centrā - ISSP telpā Berga Bazarā.

NB! Mācību procesā piedalās personas ar spēkā esošu COVID - 19 sertifikātu: vakcinētas, pārslimojušas.

PIETEIKTIES


Uzzini vairāk: skola@issp.lv, tel. 29321202


</>