Par Skolu

ISSP Skola ir 2011. gadā biedrības ISSP izveidota izglītības platforma Latvijas fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem. Tā piedāvā mūsdienīgu, atvērtu, radošu un kritisku vidi, kurā dalībnieki attīsta savu individuālo pieeju fotogrāfijā. Mūsu mērķis ir atbalstīt un attīstīt Latvijas jauno autoru paaudzi, kā arī piedāvāt kvalitatīvu pamatu tiem, kas tikai nesen atklājuši savu interesi par fotogrāfiju.

Skola piedāvā vairākas uz praksi balstītas mācību programmas, kurās pasniedz kompetentākie Latvijas mācībspēki un jomas eksperti – praktizējoši fotogrāfi, pasniedzēji un kuratori, kā arī piesaistīti ārzemju autori un eksperti no plaša ISSP starptautisko kontaktu loka.

Skola ir neformalā izglītības iestāde, jo tādējādi spējām uzturēt programmas visaugstāku kvalitāti un atbilstību laika vajadzībām. Veiksmīgi pabeidzot programmu, dalībnieki saņem ISSP izsniegto sertifikātu.

Mācību programmas

Divu gadu programma Attīstot fotogrāfijas valodu dalībniekiem ar priekšzināšanām piedāvā padziļinātu ieskatu laikmetīgās fotogrāfijas norisēs, sniedzot studentiem priekšstatu par medija daudzveidīgajām iespējām. Programma ir balstīta praksē - divu gadu garumā dalībnieki piedalās lekcijās un nodarbībās un veido mazākus un lielākus autorprojektus. Programmas gaitā katrs dalībnieks definē sev interesējošo tēmu loku un sāk izkopt savu individuālo rokrakstu fotogrāfijā; mācības noslēdzas ar autorprojekta izstrādi un izstādīšanu grupas izstādē.

Intensīvais divu mēnešu kurss "Ievads fotogrāfijā" piedāvā apgūt fotogrāfijas tehniskus pamatus un apgūt kameras iespējas, kā arī sniedz ievadu radošājā attēlu veidošanas praksē. Kurss domāts ikvienam, kam patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Tā ir iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un gūt jaunas prasmes attēlu lasīšanā un veidošanā.

Komērciālās fotogrāfijas meistarklašu cikls piedāvā papildināt profesionālās prasmes kopā ar Latvijas un Baltijas atzītākajiem komercfotogrāfiem - speciālistiem portretu, modes, bērnu, arhitektūras, kāzu, u.c. virzienu fotogrāfijā.

Detalizēta informācija - sadaļās Programma un Pasniedzēji.
Skolas divu gadu programmas absolventu gala darbus var aplūkot sadaļā Absolventi.

ISSP Skola atrodās Rīgā, Berga Bazārā, Marijas ielā 13 k-3
E-pasts: skola@issp.lv