Par Skolu


ISSP Skola ir 2011. gadā izveidota izglītības platforma Latvijas fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem. Tā piedāvā mūsdienīgu, atvērtu, radošu un kritisku vidi, kurā dalībnieki attīsta savu individuālo pieeju fotogrāfijā. Skolas mērķis ir atbalstīt un attīstīt Latvijas jauno autoru paaudzi, un piedāvāt kvalitatīvu pamatu tiem, kas tikai nesen atklājuši savu interesi par fotogrāfiju.
 
Skola piedāvā vairākas neakadēmiskas mācību programmas, kurās pasniedz kompetentākie Latvijas mācībspēki un jomas eksperti – praktizējoši fotogrāfi, pasniedzēji un kuratori, kā arī piesaistīti ārzemju autori un eksperti no plaša ISSP starptautisko kontaktu loka. No 2019. gada rudens ISSP Skola pirmo reizi piedāvā kursus arī bērniem un jauniešiem.
 
Divu gadu programma Attīstot fotogrāfijas valodu dalībniekiem ar priekšzināšanām piedāvā padziļinātu ieskatu laikmetīgās fotogrāfijas norisēs, sniedzot studentiem priekšstatu par medija daudzveidīgajām iespējām un izaicinājumiem. Programma ir balstīta praksē - divu gadu garumā Skolas dalībnieki ne tikai piedalās lekcijās, bet veido mazākus un lielākus autorprojektus, iesaistoties diskusijās ar pasniedzējiem un kursabiedriem. Programmas nobeigumā katrs dalībnieks definē sev interesējošo tēmu loku un sāk izkopt savu individuālo rokrakstu fotogrāfijā.
 
Intensīvais divu mēnešu kurss "Ievads fotogrāfijā" piedāvā apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas. Kurss domāts ikvienam, kam patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Ievadkurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā un gūt jaunas prasmes attēlu lasīšanā un veidošanā.
 
Divu mēnešu kurss jauniešiem no 10 - 15 gadu vecuma "Es redzu" ir ievads fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē. Radošā un brīvā gaisotnē ar kopīgu spēļu un eksperimentu palīdzību dalībnieki apgūs fotografēšanas pamatprasmes, iepazīsies ar fotogrāfijas virzienu daudzveidību un attistīs vizuālo lasītprasmi, kas mūsdienās kļūst arvien svarīgāka. 
 
 
Skolas nodarbību grafiks ir pielāgots strādājošu/studējošu dalībnieku vajadzībām - nodarbības notiek darba dienu vakaros.
Detalizēta informācija sadaļās Programma un Pasniedzēji. Skolas divu gadu programmas absolventu gala darbus var aplūkot sadaļā Absolventi.
 

Kontakti

ISSP Skola atrodās Rīgas centrā, Berga Bazārā, Marijas ielā 13 k-3
E-pasts: skola@issp.lv
ISSP Skolas vadītāja - Liāna Beņķe, 27842875
Mācību programmas vadītāja - Iveta Gabaliņa (Vaivode)