"Ievadkurss fotogrāfijā" piedāvā apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas. Kurss ir izstrādāts īpaši tiešsaistes videi un to vada pieredzējuši pasniedzēji un fotogrāfi Vika Eksta un Ingus Bajārs.
Kurss ir domāts ikvienam, kam ir interese par fotogrāfiju, neatkarīgi no pieredzes un prasmēm. Ievadkurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēlu veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas gan darba vajadzībām, gan savam priekam.
Vairāk par kursu:
Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas vēlies. Pēc kursa beigšanas kļūs viegli saprotami un pielietojami tādi jēdzieni kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citi fotogrāfam būtiski rīki. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu.
Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.
Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver kā teorētiskas lekcijas (Ingus Bajārs), tā praktiskas radošās nodarbības (Vika Eksta). Nodarbībās dalībnieki realizēs dažādus praktiskus darbus, kas pēc tam tiks apspriesti kopīgi ar pasniedzējiem. Kursu noslēdzot, katrs dalībnieks izveidos nelielu fotogrāfiju sēriju, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem.
Iepriekšējo kursu dalībnieku veidotās fotosērijas var apskatīt šeit.
Programma:
1. Fotografēšanas tehnoloģijas - vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums. Radošais uzdevums.
2. Fotogrāfijas izcelsme, ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Dažādu programmu piedāvātās iespējas. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājas lapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā.
8. Dalībnieku foto sēriju analīze un apskate.
Pasniedzēji:
Vika Eksta ir latviešu māksliniece un pedagoģe, kas savos darbos apvieno dokumentālus un fiktīvus vēstījumus. Vika apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI fotoskolā Madridē, ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vika ir ADC Young Guns, FK Portfolio un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja, nominēta Purvīša balvai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, piemēram, ISSP Galerijā, Kauņas Fotogrāfijas galerijā, galerijā Alma, piedalījusies grupas izstādēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Nacionālajā Dailes galerijā Viļņā un citviet. Vikas darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja un privātās kolekcijās Eiropā un ASV.
Ingus Bajārs ir fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu darba pieredzi fotogrāfijā. Specializējies interjera, arhitektūras un produktu fotografēšanā. Kopš 2012. gada darbojas kā ISSP tehniskais direktors, tostarp nodrošinot ISSP Vasaras skolas gala izstādes darbu tehnisko producēšanu. Pabeidzis ISSP Skolas divu gadu programmu, kā arī papildinājis zināšanas pie jomas profesionāļiem Latvijā un ārzemēs. Bajāra darbi publicēti izdevumos Archdaily, Dezeen, A10 new European architecture Cooperative, "Latvijas Architektūra", "Deko", "Lauku māja" u.c.