Ievads fotogrāfijā (ONLINE)

Intensīvs divu mēnešu kurss tiešsaistē ikvienam, kuru interesē fotogrāfija

</>

Uzņemšana online kursā ir beigusies - grupa ir pilna.

ISSP piedāvā iespēju apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā tiešsaistē, piedaloties radošās nodarbībās ar atzītiem un profesionāliem pasniedzējiem. Kurss notiks jau piekto reizi, un tas ir domāts ikvienam, kuram patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes – tā ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēlu un sēriju veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas gan darba vajadzībām, gan savam priekam un ikdienai.
Kurss šoreiz notiks pilnībā attālināti, izmantojot videokonferenču lietotni un slēgto grupu Facebook, dalībniekiem pasniedzēju vadībā pildot praktiskus vingrinājumus un veidojot fotogrāfiju minisērijas par sev saistošām tēmām. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas sev ērtā vietā un laikā, jo dalībniekiem būs iespēja iespēja saņemt padomus un atgriezenisko saiti no pasniedzējiem visā kursa garumā.


Kursa datumi: no 23.aprīļa līdz 12.jūnijam 2020.
Pasniedzēji: Iveta Gabaliņa, Reinis Hofmanis
Nodarbības notiek 2 x nedēļā, ceturtdienās un piektdienās no 18.30 – 20.00
Nodarbību skaits: 16
Dalības maksa: 240 EUR
Pieteikšanās


Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotografējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas esi iecerējis. Pēc kursa absolvēšanas būsi izpratis un varēsi pielietot tādus jēdzienus kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citus fotogrāfam būtiskus rīkus. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu.

Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, kā arī realizējot savas pirmās mini-sērijas, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu dažu nozīmīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.
    
Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver gan teorētiskas lekcijas (Reinis Hofmanis), gan praktiskas radošās nodarbības (Iveta Gabaliņa), kurās dalībnieki realizēs praktiskus darbus, kopā ar pasniedzējiem un grupu tos apspriežot, un saņemot atsauksmes un ieteikumus tiešsaistē. Kursu noslēdzot, katrs dalībnieks izveidos darbu sēriju, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem. Ar dalībnieku piekrišanu ISSP popularizēs izveidotos darbus, izstādot tos atvērtā vietnē internetā. 

Iepriekšējā Ievadkursa dalībnieku fotosērijas apskatamas šeit: isspskola.tumblr.com
 

Programma:

1. Fotografēšanas tehnoloģijas – vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums.
2. Fotogrāfijas izcelsme, ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājaslapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā.
8. Dalībnieku minisēriju prezentācija un analīze.
    

Pasniedzēji:   

Iveta Gabaliņa – praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Galerijas programmas vadītāja, māca kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos – C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs. 
    
Reinis Hofmanis – praktizējošs fotogrāfs, studējis fotogrāfiju Lietišķo Zinātņu un Mākslas universitātē Hannoverē, Vācijā un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes. Hofmaņa darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums, kas izpaužas interesē tipoloģizēt dažādas sabiedrības grupas, to uzvedības modeļus un radīto vai ietekmēto vidi. Hofmanis ir ieguvis galveno balvu Archifoto 2012 un 2013. gadā saņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards Arhitektūras kategorijā. Viņa darbi ir publicēti tādos izdevumos kā New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The Globe and Mail, The British Journal of Photography.


Atsauksmes no iepriekšējiem dalībniekiem:

Viss bija ārkārtīgi vērtīgi! Man patika, ka tehniskās lietas tika savienotas ar mākslinieciskajām, radošajām. Ārkārtīgi pagodinoši būt kursos ar tik lieliskiem, superīgiem, zinošiem un talantīgiem pasniedzējiem! Ļoti iedvesmojoši! Paldies!

No Ivetas - sērijas veidošana (no nekā līdz rezultātam) - ļoti noderīgi ieteikumi, uz tālāku attīstību virzīti. Ļoti, ļoti laba pieredze! No Reiņa - ļoti saprotoši izskaidroja tehniskās lietas. Man tiešām patika, ka nav neērti uzdot jautājumus, kuri nav saprotami (paldies viņam par milzu pacietību un izturību :)).

Man ļoooooti patika šie kursi - sirsnīgā atmosfēra, foršie 'kursa biedri’, kuru darbs iedvesmoja tālāk darboties - milzīgs PALDIES visai jūsu lieliskajai komandai.

Neskatoties uz to, ka pamatzināšanas fotogrāfijā jau bija, uzzināju jaunas tehniskas nianses. Ļoti patika, ka tika uzdoti mājasdarbi, kas pēc tam tika pārrunāti kopīgi.

Ļoti noderīgi! Kursi lauza priekšstatu par to, ka fotogrāfijai ir noteikumi, palīdzēja attīstīt radošās idejas, kā arī uzlaboja tehniskās iemaņas.

Ļoti patika brīvā atmosfēra skolā, noteikti labākā vieta, kur esmu mācījusies.

Lieliski pasniedzēji ar bagātu pieredzi! 

Kursi bija vairāk nekā labi un pat ļoti noderīgi. Manuprāt, tika noturēts lielisks balanss starp tehnisko un radošo fotogrāfijā, sākumā koncentrējoties uz tehniskajiem mājasdarbiem un to analīzi, pēcāk visu enerģiju izmantojot savā projektā. Vislielākais prieks, ka ir ļoti laba pēcgarša un nedaudz "āķis lūpā". 

  

Papildu informācija:

Lai piedalītos kursā, priekšzināšanas nav nepieciešamas. Kursa laikā jābūt pieejamai digitālajai kamerai ar manuālo režīmu (mūsu atbalstītājs SONY ir piešķīris 3 kameras, kuras var aizņemties uz kursa laiku. Ja vēlies uz vienu no kamerām pieteikties, lūdzu sazinies ar mums). Uzņemam dalībniekus no 16 gadu vecuma. 
Nodarbības notiks tiešsaistē, izmantojot Cisco Webex aplikāciju un Facebook slēgto grupu, ceturtdienu un piektdienu vakaros plkst. 18.30–20.00., kā arī paralēli slēgtajā Facebook grupā.

    

PIESAKIES DALĪBAI KURSĀ
 

Kursu “Ievads fotogrāfijā” piedāvā ISSP – fotogrāfijas izglītības platforma ar vairāk nekā 14 gadu starptautisku pieredzi.

Uzzini vairāk: skola@issp.lv; +371 26487990


</>