ISSP Mentoringa programma

Ilgtermiņa fotogrāfijas projekta attīstīšana (tiešsaistē)

</>

2020.gadā uzsāktā ISSP Mentoringa programma ir radīta Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, kuri vēlas gada garumā strādāt pie fotogrāfijas autorprojekta un pilnveidot savu vizuālo valodu, saņemot divu pieredzējošo mentoru konsultācijas un aktīvu domubiedru grupas atbalstu.

Programmu vada Latvijā pazīstami mākslinieki un pasniedzēji Vika Eksta un Reinis Hofmanis.

Septiņu mēnešu garā programma iekļauj lekcijas un praktiskus padomus darbam ar autorprojektiem, kā arī regulāras grupas kritikas un diskusijas un individuālas konsultācijas ar mentoriem. Programmas gaitā dalībnieki attīstīs vizuāli un saturiski vienotus fotogrāfiju projektus, smeļoties iedvesmu no programmas mentoriem un saņemot atsauksmes no grupas kolēģiem. Attīstamie projekti var būt gan sākuma, gan nobeiguma stadijā. Tiks apspriesta arī darbu galējā atlase un piemērotākie prezentācijas formāti - grāmata, izstāde, instalācija, u.tml.

Nobeigumā dalībnieku radītie projekti tiks publiski prezentēti virtuālajā vidē, iepazīstinot ar tiem plašāku auditoriju Latvijā un ārpus tās. 


Auditorija: Latvijas mākslinieki un fotogrāfi, kas jau ir apguvuši fotogrāfiju specializētajā mākslas programmā vai pašmācības ceļā un vēlas attīstīt autorprojektu par sevi interesējošu tēmu. 

Tā kā nodarbības notiks tiešsaistē, programmā aicināti piedalīties arī latviešu mākslinieki, kuri dzīvo ārpus Rīgas, tostarp ārvalstīs.

Šeit var iepazīties ar Mentoringa programmas 2020/2021 absolventu darbiem (2021. gada absolventi - Adelīna Kalniņa, Evija Laiviņa, Jurģis Rubīns, Liene Biezā, Māris Priedītis, Zanda Puče).

Nodarbību skaits: 10 grupas nodarbības un vismaz 3 individuālās konsultācijas pie pasniedzējiem laika periodā novembris - maijs. Grupas nodarbības notiks ceturtdienu vakaros tiešsaistē; individuālās konsultācijas pēc dalībnieku vēlmēm iespējams organizēt gan tiešsaistē, gan klātienē. 

Dalības maksa: 350 EUR (iespējāms maksāt vairākos maksājumos).

Programmas sākums: 2021. gada 16. novembris

Dalībnieku skaits: līdz 12 cilvēkiem.Lai pieteiktos, aizpildiet PIETEIKUMA FORMU ar informāciju par sevi un iecerētā projekta ideju. Pieteikšanās termiņš - 13. novembris. 


Programmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ja rodās jautājumi, sazinaties ar mums issp@issp.lv vai tel. 29711721. 


 

Programmas mentori:


Vika Eksta

VIKA EKSTA (1987) ir latviešu māksliniece un pedagoģe. Savos ilgtermiņa projektos Vika reflektē par dažādām personīgajām pieredzēm, savienojot dokumentālo ar fikciju. Mēdija izvēle atkarīga no projekta idejas - tā var būt analogā vai digitālā fotogrāfija, kustīgais attēls, performance vai arhīva materiāla pētniecība. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI foto skola Madridē, ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vika ir ADC Young Guns, FK Portfolio un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja, nominēta Purvīša balvai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, piemēram, ISSP Galerijā, Kauņas Fotogrāfijas galerijā, galerijā Alma, piedalījusies grupas izstādēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un citviet. Viņas darbi ir iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Fotogrāfijas muzeja un privātās kolekcijās. Vairāk informācijas - www.vikaeksta.com

 

 


Reinis Hofmanis

REINIS HOFMANIS (1985) ir mākslinieks un praktizējošs fotogrāfs, kura darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums un interese par dažādām sabiedrības grupām un to radīto vai ietekmēto vidi. Reinis apguvis fotogrāfiju Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Hanoverē un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. 2012. gadā ieguvis Archifoto galveno balvu, 2013. gadā ieņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards arhitektūras kategorijā, 2018. gadā veidojis fotogrāfiju sēriju Latvijas paviljonam Venēcijas Arhitektūras biennālē. Reiņa darbi ir publicēti New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The British Journal of Photography un citviet. </>