ISSP Jauniešu skola

Ievads fotogrāfijas pasaulē pusaudžiem gada garumā

</>

ISSP Jauniešu skola atsāk klātienes nodarbības 2022.gada janvārī!

Turpinām pieņemt pieteikumus abām vecuma grupām (abās grupas palikušas dažas vietas). 

ISSP Jauniešu skola piedāvā jauniešiem radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes. Mūsdienās fotogrāfija ir viens no izplatītākajiem medijiem – saskaramies ar to pilsētvidē, skolā, medijos, mājās, sociālajos tīklos. Katru dienu tiek patērēti un radīti miljoniem jaunu attēlu, tāpēc mūsdienu pusaudžiem ir īpaši svarīgi apgūt vizuālo lasītprasmi un spēju kritiski izvērtēt attēlu sniegto informāciju.

Iedziļinoties un izmēģinot fotogrāfiju kā vizuālās mākslas mediju, un mācoties pārdomātā veidā radīt un lasīt attēlus, nodarbības veicinās jauniešos izpratni par mūsdienu kultūru un estētiku, kā arī spēju domāt un darboties radoši.

Nodarbības vienreiz nedēļā divās vecuma grupās, no janvāra līdz maijam. 
15 – 18 g. – otrdienās plkst. 16.00 – 18.00
12 – 14 g. – trešdienās plkst. 16.00 – 18.00
Pasniedzējas: Līva Graudumniece un Adelīna Kalniņa

NB! Nodarbības notiks klātienē, tāpēc saskaņā ar epidemoloģiskās drošības noteikumiem, visiem dalībniekiem nepieciešams derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.Programma 15 – 18 gadu vecumam
Grupas sākums - tiklīdz ir nokomplektēta (provizoriski - janvāris/februāris) 

Nodarbībās izzināsim, kas ir fotogrāfija un kāda nozīme šim medijam ir mūsdienās, mācīsimies konstruēt attēlus, iepazīsim un izmēģināsim dažādas fotogrāfijas tehnikas, eksperimentēsim ar fotogrāfijas izmantošanu arī objektu un instalāciju veidošanā. Dalībnieki radīs fotogrāfiju sērijas un stāstus, iepazīs un diskutēs par dažādu autoru darbiem, un attīstīstīs savu individuālo stilu un gaumi fotogrāfijā.

Tēmas:


Programma 12 – 14 gadu vecumam
Grupas sākums - 
tiklīdz ir nokomplektēta (provizoriski - janvāris/februāris)

Nodarbībās caur daudzveidīgām un radošām aktivitātēm, eksperimentiem, izzinošām pastaigām un sarunām gūsim ieskatu fotogrāfijas medijā, analizējot to gan no radošās, gan tehniskās puses, un mācoties lasīt attēlus. Mācību process ir vērsts uz sadarbību, veicot uzdevumus grupās un individuāli. Mākslā nav pareizu un nepareizu atbilžu, tā ir atvērta dažādām interpretācijām – par šo tēmu runāsim, kopā apmeklējot izstādes un diskutējot par tām. 

Tēmas:

 

Pasniedzējas

Līva Graudumniece (vecuma grupa 15 – 18 g.) – māksliniece un pasniedzēja, absolvējusi mākslas vēstures un vizuālās mākslas pedagoģijas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Kopš 2015. gada strādājusi par vizuālās mākslas skolotāju Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, šobrīd vada mākslas vēstures lekcijas PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas studentiem. Interesi par fotogrāfiju realizē, studējot ISSP Skolas programmā “Attīstot fotogrāfijas valodu”.

Adelīna Kalniņa (vecuma grupa 12 – 14 g.) – Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas trešā kursa studente, filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece. 2019. gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”. Adelīnas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas jaunākais fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada. 


Kam?

Jauniešiem vecumposmā no 12 līdz 18 gadiem (nodarbības notiks divās vecuma grupās). Vēlama interese par fotogrāfiju un radošajām izpausmēm; priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Jauno epidemoloģiskās drošības noteikumu dēļ, lai piedalītos dalībniekiem nepieciešami derīgi Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti. 

Lai piedalītos, nepieciešama fotokamera vai telefons ar kameru.
Dalībnieku skaits grupā 10 - 15. 


Dalības maksa - 45 EUR mēnesī
 

PIESAKIES ŠEIT

Uzzini vairāk: skola@issp.lv, tel. 29321202


</>