Objekts ar vēstījumu: Fotogrāfija un skulptūra

Radošās fotogrāfijas nometne jauniešiem

Radošās fotogrāfijas dienas nometne
Objekts ar vēstījumu: Fotogrāfija un skulptūra

Norises laiks: no 11. līdz 15. martam (skolēnu pavasara brīvdienas)
Vecuma grupa: 11-15 gadi
Norises vieta: ISSP telpa, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3

PIETEIKTIES

ISSP dienas nometne pusaudžiem ir radošs un izglītojošs piedzīvojums jaunajiem fotogrāfijas interesentiem. Tā piedāvās interaktīvas un izglītojošas aktivitātes, kas raisa interesi par laikmetīgo fotogrāfiju un mākslu, attīsta radošumu, kritiskās analīzes spēju un izteiksmes brīvību.

Šīs nometnes fokusā būs skulpturālu objektu veidošana un attēla radīšanas daudzveidīgajās iespējas. Nedēļās laikā jaunieši gan fotografēs digitāli, gan izmēģinās  tādas analogās tehnikas kā cianotipija un fotogramma. Strādājot ar dažādiem materiāliem – papīru, mālu, plastiku, stieplēm, audumu, līmi – jaunieši gūs iemaņas skulpturālu objektu veidošanā.

Nedēļas noslēgumā dalībnieki būs radījuši katrs savu trīsdimensionālu fotogrāfisku darbu, kas tiks prezentēts noslēguma izstādē. Dalotiespaveiktajā ar vecākiem un draugiem, pusaudžiem būs iespēja veidot dialogu par sev aktuālām tēmām. Nometnes laikā radītie darbi paliks autoriem kā atgādinājums par apgūto un apliecinājums savām radošajām spējām.

Nometni vadīs pieredzējušās ISSP Skolas pasniedzējas un mākslinieces Adelīna Kalniņa un Līva Veigura. Nodarbību “Objekts ar vēstījumu” vadīs māksliniece Eva Vēvere.

Nometnes plāns:
1. diena: Iepazīšanās, ievads fotogrāfijā, praktiskie uzdevumi.
2. diena: Kā attēls kļūst par skulptūru? Cianotipiju veidošana.
3. diena: Objekts ar vēstījumu. Fotogrammu veidošana.
4. diena: Objektu, instalāciju veidošana.
5. diena: Projekcija un objekts. Sagatavošanās izstādei un noslēguma izstādes atklāšana.

Dienas plāns:
10.00-10.30 Rīta aplis un spēles
10.30-12.00 Nodarbība
12.00-13.30 Pusdienas, atpūtas pauze
13.30-15.30 Nodarbība
15.30-16.00 Noslēguma aplis

Par pasniedzējām:

Līva Veigura ir māksliniece un pasniedzēja, absolvējusi mākslas vēstures un vizuālās mākslas pedagoģijas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Kopš 2015. gada strādā par vizuālās mākslas skolotāju Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, šobrīd vada mākslas vēstures lekcijas PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas studentiem. Zināšanas par fotogrāfiju papildinājusi ISSP Skolas programmā “Attīstot fotogrāfijas valodu”.

Adelīna Kalniņa ir absolvējusi Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programu un Latvijas Universitātes psiholoģijas studiju programmu, absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”.. Adelīna ir filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece, .viņas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas jaunākais fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada.

Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece un starptautisku mākslas projektu autore, strādā instalācijā, zīmējumā, foto, video medijos un rada interaktīvus, performatīvus darbus, kuros skatītāja iesaiste ir nozīmīga darba daļa. Rīko izstādes sadarbībā ar mākslas institūcijām un neatkarīgiem kuratoriem, kā arī veido mākslas izglītības projektus un autordarbnīcas muzejiem un dažādām kultūras platformām.

Dalībai nometnē iepriekšēja pieredze fotogrāfijā nav nepieciešama.

Dalībai nepieciešams:
Digitālā fotokamera vai telefons ar kameru (ja foto kameru nav iespējams nodrošināt, uz nometnes laiku var aizņemties Sony kameru no ISSP)

Nometnes valoda: latviešu

Dalības maksa: 270 EUR
Maksā ietilpst visi nodarbībām nepieciešamie materiāli, pusdienas, kā arī uzkodas un siltie dzērieni nodarbību laikā.

Piesakot nometnei divus un vairāk dalībnieku, tiek piemērota 10% atlaide.

Vieta nometnē tiek rezervēta pēc avansa maksājuma (70 EUR) saņemšanas. Atlikusī summa par nometni jāsamaksā līdz 4. martam.
PIETEIKTIES

Vairāk informācijas rakstot uz skola@issp.lv