Ievads fotogrāfijā (ONLINE)

Intensīvs divu mēnešu kurss tiešsaistē ikvienam, kuru interesē fotogrāfija

</>

JAUNU KURSU IZSLUDINĀSIM RUDENĪ!

Ja vēlies jau rezervēt sev vietu vai saņemt atgādinājumu par kursa izsludināšanu - raksti uz skola@issp.lv

ISSP piedāvā iespēju apgūt fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā tiešsaistē, piedaloties radošās nodarbībās ar atzītiem un profesionāliem pasniedzējiem. Kurss domāts ikvienam, kuram patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Tā ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēla veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas - gan darba vajadzībām, gan savam priekam un ikdienai.

Kurss notiks pilnībā attālināti, izmantojot videokonferenču lietotni Zoom, dalībniekiem pasniedzēju vadībā pildot praktiskus vingrinājumus un veidojot fotogrāfiju minisērijas par sev saistošām tēmām. 

Pasniedzēji: Iveta Gabaliņa, Sandijs Ruļuks
Nodarbības notiek 2 x nedēļā, ceturtdienās un piektdienās no 18.30 - 20.30
 
Nodarbību skaits: 16
Dalības maksa: 320 EUR

Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas vēlies. Pēc kursa beigšanas kļūs viegli saprotami un pielietojami tādi jēdzieni kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citi fotogrāfam būtiski rīki. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu.

Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, kā arī realizējot savas pirmās mini-sērijas, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu dažu nozīmīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver kā teorētiskās lekcijas (Sandijs Ruļuks), tā praktiskās radošās nodarbības (Iveta Gabaliņa). Nodarbībās pasniedzēji uzdos dalībniekiem realizēt dažādus praktiskus darbus, pēcāk, kopā ar pasniedzējiem un grupu tos apspriežot, un saņemot atsauksmes un ieteikumus tiešsaistē. Kursu noslēdzot, katrs dalībnieks izveidos darbu sēriju, ko prezentēs pasniedzējiem un kursabiedriem. 

Iepriekšējā Ievadkursa dalībnieku fotosērijas apskatāmas šeit: https://isspskola.tumblr.com

Programma:

1. Fotografēšanas tehnoloģijas – vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums.
2. Fotogrāfijas izcelsme, ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājaslapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā.
8. Dalībnieku minisēriju prezentācija un analīze.
    

Pasniedzēji:   

Iveta Gabaliņa – praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Galerijas programmas vadītāja, māca kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos – C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs. 
    
Sandijs Ruļuks - ir grafikas dizainers, fotogrāfs un pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (BA), papildus mācījies Londonā (Central Saint Martins), ISSP vasaras skolā. Ar personālizstādi Gaiss piedalījies Rīgas Fotomēnesī (2018). Ruļuka fotogrāfijās uzmanības centrā ir cilvēks un viņa ķermenis. Papildus saviem projektiem viņš strādā arī kā modes fotogrāfs.

Papildu informācija:

Lai piedalītos kursā, priekšzināšanas nav nepieciešamas. Vietu skaits kursā: līdz 15 cilvēkiem. Dalībai nepieciešama DSLR fotokamera (vai jebkāda cita kamera ar manuāliem iestatījumiem). Mūsu atbalstītājs SONY ir piešķīris 3 kameras, kuras var aizņemties uz kursa laiku. Ja vēlies uz vienu no kamerām pieteikties, lūdzu sazinies ar mums.


Uzzini vairāk: skola@issp.lv, tel. 28390708

 

Atsauksmes no iepriekšējiem dalībniekiem:

Viss bija ārkārtīgi vērtīgi! Man patika, ka tehniskās lietas tika savienotas ar mākslinieciskajām, radošajām. Ārkārtīgi pagodinoši būt kursos ar tik lieliskiem, superīgiem, zinošiem un talantīgiem pasniedzējiem! Ļoti iedvesmojoši! Paldies!

Man ļoooooti patika šie kursi - sirsnīgā atmosfēra, foršie 'kursa biedri’, kuru darbs iedvesmoja tālāk darboties - milzīgs PALDIES visai jūsu lieliskajai komandai.

Neskatoties uz to, ka pamatzināšanas fotogrāfijā jau bija, uzzināju jaunas tehniskas nianses. Ļoti patika, ka tika uzdoti mājasdarbi, kas pēc tam tika pārrunāti kopīgi.

Ļoti noderīgi! Kursi lauza priekšstatu par to, ka fotogrāfijai ir noteikumi, palīdzēja attīstīt radošās idejas, kā arī uzlaboja tehniskās iemaņas.

Kursi bija vairāk nekā labi un pat ļoti noderīgi. Manuprāt, tika noturēts lielisks balanss starp tehnisko un radošo fotogrāfijā, sākumā koncentrējoties uz tehniskajiem mājasdarbiem un to analīzi, pēcāk visu enerģiju izmantojot savā projektā. Vislielākais prieks, ka ir ļoti laba pēcgarša un nedaudz "āķis lūpā". 

    

 


</>