ISSP Mentoringa programma

Ilgtermiņa fotogrāfijas projekta attīstīšana

</>

Pieteikšanās ISSP Mentoringa programmai 2022/2023 ir noslēgušas. Programmas nākamais cikls iecerēts sākot no 2024.gada rudens. 
 
2020. gadā uzsāktā ISSP Mentoringa programma ir radīta Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, kuri vēlas attīstīt savu vizuālo valodu un gada garumā strādāt pie fotogrāfijas autorprojekta, saņemot pieredzējošu mentoru konsultācijas un domubiedru grupas atbalstu. Programmu vada Latvijā pazīstami mākslinieki un ISSP Skolas pasniedzēji. 
 
Programmas trešā cikla mentori 2022./2023. gadā ir Reinis Hofmanis un Iveta Gabaliņa.
 
Mentoringa programmas gaitā dalībnieki strādās pie vizuāli un saturiski vienotiem fotogrāfijas projektiem.  Uzsākot programmu, darbs var būt sākotnējā, materiāla pētniecības vai turpinājuma stadijā. 
Programma paredz atbalstu radošajam procesam gada garumā regulāro grupas kritiku un individuālo konsultāciju formātā. Tiks apspriesta idejas konceptuālā attīstīšana, darbu atlase un piemērotākie prezentācijas formāti (grāmata, izstāde, instalācija, utml.) un darbu tehniskās realizācijas aspekti. Programmas nobeigumā dalībniekiem būs iespēja individuāli konsultēties ar grāmatu ekspertu Alekseju Muraško vai iepriekšējo ciklu mentori Viku Ekstu. 
 
 
Auditorija: Latvijas mākslinieki un fotogrāfi, kas jau ir apguvuši fotogrāfiju specializētā mākslas programmā vai pašmācības ceļā un vēlas attīstīt autorprojektu par sevi interesējošu tēmu.
 
Vēlamies programmā dot iespeju piedalīties arī latviešu māksliniekiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas, tostarp ārvalstīs, tāpēc pamatnodarbības un grupas kritikas notiks tiešsaistē. Individuālās konsultācijas var notikt klātienē vai tiešsaistē, pēc dalībnieku izvēles.
 
Ar Mentoringa programmas 2020/21 un 2022/23 absolventu darbiem var iepazīties šeit.
 
Aptuvens nodarbību grafiks:
- Decembris 2022 - 2 lekcijas par autorprojektu attīstīšanu, 2 grupas prezentācijas, individuālās tikšanās ar mentoriem 
- Janvāris - individuālās tikšanās ar mentoriem
- Februāris - grupas kritikas (2 nodarbības)
- Marts - individuālās tikšanās ar mentoriem
- Aprīlis - grupas kritikas  (2 nodarbības)
- Maijs - individuālās tikšanās ar mentoriem
- Vasaras periods - individuālās konsultācijas ar mentoriem
- Septembris - grupas kritikas (2 nodarbības), konsultācijas ar ekspertiem, gatavošanās izstādei
- Oktobris - gatavošanās izstādei, individuālās konsultācijas ar mentoriem
- Oktobris - novembris 2023 - dalībnieku projektu izstāde
 
Grupas kritiku garums - 2 stundas
Individuālo kosultāciju garums - 30 minūtes
 
Programmas pamatnodarbības paredzētas pirmdienu un/vai trešdienu vakaros tiešsaistē.
 
 
Dalības maksa: 600 EUR, jeb 50 eur mēnesī.
Uzsākot programmu, jāapmaksā 1. iemaksa - 200 eur.
 
Paredzētais programmas sākums: 2022. gada 14. decembris.
Nodarbības notiks trešdienu un/vai pirmdienu vakaros. 
 
Dalībnieku skaits: 8 - 12
 
 
Lai pieteiktos, aizpildiet PIETEIKUMA FORMU, norādot informāciju par sevi un iecerētā projekta ideju. Pieteikšanās termiņš - 1.decembris.
 
Programmu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
Ar jautājumiem par programmu, sazinieties ar mums issp@issp.lv vai tel. 29711721  

Programmas mentori:


Reinis Hofmanis

REINIS HOFMANIS (1985) ir mākslinieks un praktizējošs fotogrāfs, kura darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums un interese par dažādām sabiedrības grupām un to radīto vai ietekmēto vidi. Reinis apguvis fotogrāfiju Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Hanoverē un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. 2012. gadā ieguvis Archifoto galveno balvu, 2013. gadā ieņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards arhitektūras kategorijā, 2018. gadā veidojis fotogrāfiju sēriju Latvijas paviljonam Venēcijas Arhitektūras biennālē. Reiņa darbi ir publicēti New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The British Journal of Photography un citviet. Iveta Gabaliņa

IVETA GABALIŅA (1979) ir praktizējoša fotogrāfe, fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP valdes locekle un ISSP Galerijas programmas vadītāja. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos - C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti kā Latvijā, tā ārvalstīs.
 
 
 


</>