Zem ādas

ISSP Skolas absolventu izstāde 2020/2022

</>

08.06. – 30.06.2022.

Elizabetes iela 87, Rīga

ISSP Skolas divu gadu mācību programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” absolventu izstāde.

Autori: Agate Tūna, Aleksandra Juhņēviča, Kārlis Didrihsons, Kristīna Poršneva, Līva Stare, Līga Stibe, Līva Graudumniece, Matīss Veigurs, Valdis Putniņš, Una Taal un Toms Strazds. 

Katram sava āda. Maigi rozā, ar rugājiem vai bez, sviedru lāsēm un vasaras raibumiem. Arī smarža katrai ādai sava, un šajā smaržā ir vēlme paslēpties. Palīst zem savas vai otra ādas smaržas. Tomēr saudzējošais ādas siltums var būt mānīgs, jo tās jūtīgā virsma vienādi sāpīgi atsaucas uz apkārtējās un arī iekšējās vides karinājumiem. 

Pēdējo divu gadu laikā Covid-19 izplatības dēļ studijas ISSP Skolā vismaz daļēji notika attālināti, padarot citādi komunikatīvo mācību procesu atturīgāku, uz iekšu vērstu. Februārī mūs visus šokēja kara izraisītie notikumi Ukrainā. Uz šo divu notikumu fona jaunie mākslinieki pārvērtēja jau iesāktos darbus un gandrīz katram no viņiem vismaz uz brīdi pavīdēja doma – kāda gan šim visam ir jēga. Tomēr tieši vissarežģītākajos dzīves notikumos radošais  process iegūst visdziļāko jēgu, manifestējoties dziedinošā rīkā, ar kura palīdzību aptvert notiekošo.  

ISSP skolas absolventu izstādē “Zem ādas” tiek pētīta attiecību fenomenoloģija dažādos kontekstos un paņēmienos. Fotogrāfija šajā gadījumā kalpo kā pāreja no personīgās pieredzes uz iekšējo transformāciju. Kā savienojošais elements ceļā uz sapratni, kas es esmu, no kurienes nāku, kādas attiecības ir manas dzīves pamatā un kas ir tā zemādas rēta, kuru mēģinu dziedināt atkal un atkal. Bieži vien darbos parādās zaudējuma un baiļu tematika, kas norāda uz emocionāli trauslo sajūtu, kurā esam spiesti dzīvot. “Zem ādas” atklāj vispārējo caur individuālo, cilvēcisko attiecību meklējumus laikā, kad viss cilvēciskais šķiet zaudējis savu nozīmi. 

Kuratore: Iveta Gabaliņa

Darba laiks:
no otrdienas līdz sestdienai
13.00 – 19.00
Ieeja bez maksas.
 

Partneri un atbalstītāji: Berga Bazārs, alus darītava "Malduguns", sidra darītava "Abuls".</>