Vasara pilsētā

Radošās fotogrāfijas un zīnu nometne jauniešiem

Ja Tev patīk fotografēt un vēlies iemācīties uztaisīt pats savu žurnālu vai grāmatu, pievienojies radošajai fotogrāfijas un zīnu darbnīcai!
Tev būs iespēja iemācīties veidot savu foto stāstu, taisīt kolāžas, ilustrācijas un izmēģināt strādāt ar grafikas presi. Tu uzzināsi, kas īsti ir zīns un kā tas rodas.
Nedēļas noslēgumā Tu būsi izgatavojis pats savu zīnu!
Vai Tu jau zini, par ko tas būs? Varbūt tas būs stāsts par Rīgas kaķiem, atklājumiem vasaras pilsētā, vai trusi vārdā Sakura?

Auditorija: jaunieši 11 - 15 gadu vecumā
Norises vieta: ISSP telpā Rīgā, Berga Bazārā
5 dienas, no 3.-7. jūlijam, katru dienu plkst. 10.00 - 15.00

PIETEIKTIES

Par nometni

ISSP dienas nometne pusaudžiem tiek veidota kā radošs un izglītojošs piedzīvojums jaunajiem fotogrāfijas interesentiem. Tā piedāvās interaktīvas un izglītojošas aktivitātes, kas raisa interesi par laikmetīgo fotogrāfiju un mākslu, attīsta radošumu, kritiskās analīzes spēju un izteiksmes brīvību.

Nodarbību cikla fokusā būs zīna jeb neliela žurnāla radīšana. Nedēļās laikā dalībnieki mācīsies radīt un nolasīt attēlus, spēlējoties ar iespējamiem attēla vēstījumiem, gūs ieskatu ilustrāciju un grafiku veidošanā, kā arī vingrināsies radošajā rakstībā.

Nedēļas noslēgumā dalībnieki būs radījuši katrs savu nelielu žurnālu - zīnu un apgūtās zināšanas turpmāk varēs izmantot patstāvīgi. Daloties ar paveikto ar vecākiem un citiem ģimenes locekļiem, pusaudžiem būs iespēja veidot dialogu par sev aktuālām tēmām. Nometnes laikā tapušais personīgais zīns paliks autoriem kā atgādinājums par apgūto un apliecinājums savām radošajām spējām.

Nometni vadīs pieredzējušās ISSP Skolas pasniedzējas un mākslinieces Adelīna Kalniņa un Līva Veigura

Nometnes tēmas:
03.07. 1. diena - Ievads fotogrāfijā. Zīnu vēsture. Ideju ģenerēšana saviem zīniem.
04.07. 2. diena - Foto stāsta veidošana
05.07. 3. diena - Foto un kolāža, ilustrācija, grafika
06.07. 4. diena - Fotogrāfija un teksts, maketu veidošana
07.07. 5. diena - Zīnu druka, labojumi, skavošana, Noslēguma prezentācija.

Dienas plāns:
10.00 - 11.00 Rīta aplis un spēles
11.00 - 12.30 Nodarbība
12.30 - 13.30 Atpūtas pauze un uzkodas
13.30 - 15.00 Nodarbība

Par pasniedzējām
Līva Veigura ir māksliniece un pasniedzēja, absolvējusi mākslas vēstures un vizuālās mākslas pedagoģijas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Kopš 2015. gada strādājusi par vizuālās mākslas skolotāju Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, šobrīd vada mākslas vēstures lekcijas PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas studentiem. Interesi par fotogrāfiju realizē, studējot ISSP Skolas programmā “Attīstot fotogrāfijas valodu”.

Adelīna Kalniņa ir absolvējusi Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programu, filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece. 2019. gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”. Adelīnas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas jaunākais fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada.

Dalībai nepieciešams:
Digitālā kamera vai telefons ar kameru (ja kameru nav iespējams nodrošināt, tad ISSP uz nodarbību laiku aizdos Sony kameru)

Nometnes valoda: latviešu

Dalības maksa: 250 Eur
Cenā ietilpst: visi nodarbībām nepieciešamie materiāli; uzkodas, kā arī siltie dzērieni nodarbību laikā.

Piesakot nometnei vairāk kā vienu dalībnieku, tiek piemērota 10% atlaide.

Vieta nometnē tiek rezervēta pēc avansa maksājuma (50 Eur) saņemšanas. Atlikusī summa par nometni jāsamaksā līdz 19. jūnijam.

PIETEIKTIES