Ievads fotogrāfijā


Apgūsti fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā, radošā un interaktīvā vidē ar atzītiem un profesionāliem pasniedzējiem. Kursu “Ievads fotogrāfijā” piedāvā Biedrība ISSP – fotogrāfijas izglītības platforma ar vairāk nekā 10 gadu starptautisku pieredzi.

Kurss domāts ikvienam, kam patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Ievadkurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēlu veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas - gan darba vajadzībām, gan savam priekam un ikdienai.

Datumi: 26. oktobris – 15. decembris
Pasniedzēji: Iveta Gabaliņa (Vaivode), Raimo Lielbriedis
Dalības maksa: 320 EUR (iespējams maksāt pa daļām)
Nodarbības notiek 2 x nedēļā, vakaros (kopā 16 nodarbības)
Vienas nodarbības ilgums: 2h
Vietu skaits kursā: līdz 20 cilvēkiem

AIZPILDI PIETEIKUMA FORMU

 

Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas vēlies. Pēc kursa beigšanas kļūs viegli saprotami un pielietojami tādi jēdzieni kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citi fotogrāfam būtiski rīki. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu.

Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver kā teorētiskas lekcijas (Raimo Lielbriedis), tā praktiskas radošās nodarbības (Iveta Gabaliņa). Nodarbību ietvaros dalībnieki realizēs dažādus praktiskus darbus individuāli un grupās, pēc tam kopīgi ar pasniedzējiem tos apspriežot klātienē. Kursu noslēdzot, katrs dalibnieks izveido darbu sēriju, ko prezentē pasniedzējiem un kursabiedriem.
 

Kursa programma:

1. Fotografēšanas tehnoloģijas - vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums.
2. Fotogrāfijas izcelsme ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Dažādu programmu piedāvātās iespējas. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājas lapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā.
8. Dalībnieku mini-sēriju analīze un skate.
 

Pasniedzēji:

Iveta Gabaliņa (Vaivode) - fotogrāfe, fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Skolas līdzdibinātaja. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos - C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos - Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti Latvijā un ārvalstīs. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008. gada.

Raimo Lielbriedis – fotogrāfs, autodidakts, ar fotogrāfiju nodarbojas kopš 1978. gada. Ločmeļa un Lielbrieža ambrotipu (slapjo plašu) laboratorijas līdzdibinātājs. Organizējis sešas personālizstādes un piedalījies daudz grupu izstādēs. Viņa darbi atrodami kolekcijās Latvijā, Dānijā, Polijā, Bulgārijā un Somijā. Pasniedz fotogrāfiju kopš 1999. gada.
 

Papildu informācija:

Kurss ir domāts ikvienam ar aktīvu interesi par fotogrāfiju. Priekšzināšanas nav nepieciešamas. Dalībnieki, kam nav pieejama DSLR fotokamera, nodarbību laikā varēs aizņemties SONY kameras. Uzņemam dalībniekus no 16 gadu vecuma.

Kursi notiek Rīgas centrā, ceturtdienu un piektdienu vakaros no 18:30 - 20:30.

Uzzini vairāk: skola@issp.lv; +371 27842875

 

Piesakies un apgūsti fotogrāfijas valodu kopā ar mums!

AIZPILDI PIETEIKUMA FORMU