Pieteikties

Šobrīd atvērta pieteikšanās jauniešu kursam "ES REDZU". Septembrī sāksies pieteikšanās ISSP Skolas 2 mēnešu kursam pieaugušajiem "Ievads fotogrāfijā"

23.09 – 25.11.2019, ISSP telpā Berga bazārā
8 nodarbības, pirmdienās no 16.30-18.00*
Pasniedzēja: fotogrāfe un pedagoģe Nora Austriņa

Jaunums - ISSP Skolas ievadkurss fotogrāfijā, īpaši veidots jauniešiem!

Divu mēnešu programma piedāvā radošā un brīvā gaisotnē ar kopīgu spēļu un eksperimentu palīdzību apgūt fotografēšanas pamatprasmes un tehniskās zināšanas. Vienlaikus dalībnieki iepazīsies ar fotogrāfijas virzienu daudzveidību – no dokumentālās līdz mākslas fotogrāfijai, no mediju un reklāmu attēliem līdz sociālo tīklu selfijiem – un attīstīs vizuālo lasītprasmi, kas mūsdienās kļūst arvien svarīgāka. Kurss domāts ikvienam jaunietim (10 – 15 gadu vecumā) ar interesi par fotogrāfiju un attēlu kultūru, neatkarīgi no pieredzes. Tā ir iespēja izzināt fotogrāfijas pasauli kopā ar jauniem draugiem un domubiedriem, gūt jaunas prasmes attēlu lasīšanā un veidošanā, iemācīties radīt labākas bildes un veidot no tām vienotu stāstu.

Lai piedalītos, nepieciešama vienkārša digitāla fotokamera vai mobilais telefons ar fotokameras funkciju.

PIESAKIES ŠEIT!

Papildu informācija: skola@issp.lv vai 27842875

Cena par kursu: EUR160

Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – saskaramies ar to pilsētvidē, skolā, mājās un medijos, fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Visi vizuālie vēstījumi – vai tie būtu ziņu attēli, instagram influenceru bildes vai fotogrāfijas uz galerijas sienām – ir konstruēti, tāpēc mūsdienu cilvēkam ir īpaši būtiski apgūt vizuālo lasītprasmi un spēju kritiski izvērtēt informāciju. Iedziļinoties un izmēģinot fotogrāfiju kā vizuālās mākslas mediju, nodarbības veicinās arī izpratni par mūsdienu kultūru un estētiku, kā arī spēju domāt radoši.

Kursa laikā caur aizraujošiem praktiskiem uzdevumiem, diskusijām un spēlēm tiks gūts priekšstats par tādām tēmām kā fotokameras uzbūve, kompozīcija, ekspozīcija, asuma dziļums, fotogrāfijas žanri, vizuālu stāstu veidošana un mākslas kritika. Astoņu interaktīvo nodarbību laikā mācīsimies pārdomātā veidā radīt un lasīt attēlus – vai tas būtu mācību nolūkos, vai savam priekam un ikdienai.

Programma:

1. Kompozīcijas veidi, dažādi skatu punkti. Uzdevums “Kā nofotografēt prezidentu”
2. Fotogrāfijas vēsture, kameru uzbūve. Uzdevums “Camera obscura kurpju kastē”
3. Ekspozīcijas laiks. Kustīgi objekti attēlā. Uzdevums “Kā noķert labāko kadru lidojot?”
4. Asuma dziļums. Eksperimenti ar mobilo telefonu. Uzdevums “Ilūzija par asuma dziļumu”
5. Gaisma un tās ietekme uz fotogrāfijas emocionālo iespaidu. Uzdevums “Noķer gaismu!”
6. Fotogrāfijas žanri, mediju vēstījumi. Uzdevums “Izveido un atlasi savu fotosēriju”
7. Fotogrāfijas žanri, mediju vēstījumi II. Uzdevums “Izveido savu unikālo fotogrāmatu”
8. Savu un citu fotogrāfiju analīze. Mākslas kritikas spēle “Kas ir laba fotogrāfija?”

*Nodarbības nenotiks 21. oktobrī un 18. novembrī

Kursus vada fotogrāfe un pedagoģe Nora Austriņa (1985). Nora studējusi fotogrāfiju Jaunanglijas Fotogrāfijas skolā Bostonā, ASV, kā arī vizuālās mākslas pedagoģiju LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Piedalījusies dažādās ISSP izglītības programmās. Izstādēs piedalās kopš 2010. gada un ar bērniem un jauniešiem strādā kopš 2014. gada dažādos muzejos, skolās un nometnēs. Šobrīd - izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Dzelzceļa muzejā. Brīvajā laikā skrien pa meža takām.

Dalībnieku skaits grupā: 12
Kursu pamatvaloda ir latviešu, bet iespēju robežās pasniedzēja var komunicēt arī angļu vai krievu valodās.
Kursi notiek Berga Bazārā, Marijas ielā 13 k-3 (ISSP Skola)

Kursus piedāvā Biedrība ISSP - fotogrāfijas izglītības platforma ar vairāk nekā 12 gadu starptautisku pieredzi.